Reiki ile Şifacı Olabilirsiniz!

Son dönemin en popüler ilgi alanlarından biri de reiki. Kelime anlamı olarak Japonca yaşam enerjisini ifade eden bu yöntem uzunca bir süredir bütün dünyada kullanılan bir şifa tekniğidir. Şifalı taşların da eşlik edebildiği bu şifa tekniği 20. yüzyılın başlarında Japon bir doktor tarafından bulunmuştur. Siz de hem kendinizi hem de sevdiklerinizi şifalandırmak istiyorsanız bu enerji tekniğini kullanabilirsiniz.

Reiki ile şifacı olabilirsiniz
Şifa Enerjisi

Reiki ile İlgili Temel Bilgiler

Yanlış bilinenin aksine bir Uzakdoğu öğretisi olmayan bu sistem enerjinin yönlendirilmesini sağlar. Yediden yetmişe herkesin kolayca uygulayabileceği bilimsel bir tekniği olan reikinin ametist ve yeşim taşı gibi şifalı taşlar sayesinde daha rahat yapılabileceği düşünülüyor.

Himalaya tuzu lambalarının giderek daha çok sevildiği ve hem bir dekorasyon hem de rahatlatıcı enerji kaynağı olarak kullanıldığı modern çağda kişisel rahatlama teknikleri de büyük ilgi görüyor. Reiki de işte bu büyük ilgi gören terapi sistemlerinden biridir.

Bugünkü yazımda sizin için bu tekniğin detaylarına ilişkin bilgiler vermek istedim, eğer siz de kendinizi sıkışmış hissediyorsanız, bitmek tükenmek bilmeyen baş ağrılarınız varsa önce bu uygulamayı kendinize deneyebilir sonra da herkese şifa enerjisi yollayabilen bir şifacıya dönüşebilirsiniz.

Nasıl Yapılır?

Bu tekniğin nasıl uygulanacağı ile ilgili temel bilgilere geçmeden önce bunun dini bir boyutu olmadığını da belirtmekte yarar var. Reiki tekniği pek çok ülkede kullanılan bilimsel bir enerji aktarım sistemidir. Bu sistem aynı zamanda zihinsel ve bedensel şifalanmayı sağlayan bir tür terapi sistemi olarak da görülmektedir.

Modern tıbbın çaresiz kaldığı durumlarda ya da tıbbi çözümlere destek olması amacıyla kullanılabilir. Amerika, İngiltere ve daha birçok farklı Avrupa ülkesinde kliniklerde bile kullanılmaktadır. Kısacası bu tekniği inancınız ne olursa hem kendinize hem de sevdiklerinize uygulayabilirsiniz. Bu tekniğin temel yapısını öğrendikten sonra alanda uzmanlaşmanız ve derinleşmeniz de mümkündür.

Bu yöntem bedenin bozulan enerjisini dengelemeyi hedefler. Yaşam enerjisinin arttırılması, karın ve baş ağrıları gibi sorunlara çözüm olarak kullanılabilir. Bu tekniği iyi bir şekilde öğrenmek için üç aşamalı bir öğrenme sürecine girmeniz gerekiyor. Bu eğitimin ilk aşamasında bedenimiz ve evrenin enerjisini anlamaya çalışıyoruz. Bu süreçte ellerimizi kullanarak bu anladığımız enerjiyi yönlendirmeyi öğreniyoruz. Kendi enerji merkezimizin de dengelenmesini sağlıyoruz

Eğitim sürecinin ikinci aşamasında ise kendi vücudumuzda ve yaşamımızda var olan olumsuzlukların zihinsel temellerine üzerine odaklanmaya başlıyoruz. Enerji tıkanıklıklarımıza hangi duygu ve düşüncelerin neden olduğunun üzerinde duruyoruz. Böylece enerji sistemimiz arınmaya başlıyor. Bu da hem kendimizi daha iyi hissetmemize hem de yaşantımızın olumlu yönde değişmesine yardımcı oluyor.

Üçüncü aşamaya geçtiğimizde ise daha derin çalışmalar yapmaya başlıyoruz. Yani öğrendiğimiz her şeyi etrafımızdaki kişiler için uygular hale geliyoruz. Ayrıca bu süreçte temel korkularımızın nereden ve nasıl kaynaklandığını araştırıyoruz. Bütün bu aşamalar boyunca enerjiyi yönlendirme becerimiz artıyor. Kendi duygu ve düşüncelerimizin enerjimize nasıl yansıdığını daha iyi anlamaya başlıyoruz.

Bu tekniğin öğrenmek için bir seminere katılabilir, eğitim alabilir ya da kendiniz kitaplardan çalışmalar yaparak sistemi daha iyi anlayabilirsiniz.

reiki nedir 1280x720 1 reiki 1 | Shuayip.com
Şifa Enerjisi

Gündelik Yaşantımızdaki Yeri

Reiki gündelik hayatta çok etkin bir şekilde pratik edilebilen bir tekniktir. Bu teknikle hayatımızın iplerine elimize alabilir, ruhsal anlamda derinleşebiliriz. Reiki uygulaması yapmak için tütsüye, meditasyon yapmaya, müzik dinlemeye ihtiyacımız yoktur. Reiki tekniğinin tamamen güvenilir olduğunu da söylemekte yarar var.

Konu enerjiler olunca belki bu işe biraz daha şüpheyle yaklaşabilirsiniz ama aslında durum hiç de düşündüğünüz gibi değil. Enerjinizi doğru bir şekilde yönlendirmeyi öğrendikten sonra kendi terapistiniz haline geleceksiniz. Bu sistemi sevdikleriniz için kullandığınızda onlar da kendilerini çok daha iyi hissedecekler.

Reiki Enerjisini Güçlendirecek Etkiler

Eğer bu alanda biraz daha ilerlemek isterseniz farklı doğal taşlardan, kitaplardan ve ses çanağı gibi ürünlerden yardım alabilirsiniz.

Mesela ortamınızda kullanacağınız ve size uygun enerji veren taşlarla kendinizi daha rahat hissetmeye başlamanız mümkün. Piyasada çok farklı yazarların bu konu hakkında yazdığı kitaplar da mevcut. Bunlardan bazılarına da göz atabilirsiniz.

Son olarak da eğer bir Tibet ses çanağı edinirseniz enerji frekansını yükselterek biraz daha güçlü çalışmalar yapabilirsiniz. Ancak bütün bunlar olmadan da bu tekniğin uygulanabileceğini söylemekte yarar var.

İlginizi Çekebilir:

Yoga Öğretisine Göre 3 Adımda Sağlıklı Beslenme

Yoganın Mutluluğa Götüren 5 Prensibi

3 Rahatlama Tekniği ile Stresten Kurtulun

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarıya Kaydır