Spotify Podcastleri ile Rahatlayın: 8 Yayın Önerisi

Yürüyüş yaparken, trafikte sıkışıp kaldığınızda ya da evde dinlenirken podcast dinlemeyi seviyorsanız bugün size harika ses kaydı önerilerinde bulunacağım. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte yeni nesil yayınların arttığı günümüzde Spotify artık en kullanılan uygulamalardan biri haline geldi. Bu uygulama üzerinden sadece müzik değil aynı zamanda farklı alanlarda podcastler de dinleyebiliyorsunuz. Kişisel gelişim, sesli kitap, tiyatro oyunu hatta meditasyon çalışmaları gibi yayınlar bulunan uygulamadan seçeceğiniz kendinize uygun bir programla can sıkıntınızdan kurtulabilirsiniz. Bakalım bugünkü listemizde neler varmış.

Spotify Podcast Listesi

Merdiven Altı Terapi

Listemizin ilk sırasında Deniz Dülgeroğlu’nun yaptığı Merdiven Altı Terapi yayını var. Kısa zaman içinde oldukça geniş bir kitleye ulaşan Deniz Dülgeroğlu kişisel gelişim denince ilk akla gelen isimlerden de biri haline geldi diyebiliriz. Düzenli olarak yayınlanan bu programlarda “Aşk Acısı, İnsan İlişkileri, Sevgi” gibi konularda hem eğlenceli hem de öğretici içerikler bulabiliyorsunuz.

Bu tür konulara ilginiz varsa bu program tam size göre olabilir. Hayatta sık sık kendimize sorduğumuz ama yanıtlarını bulamadığımız soruların cevaplarını alacağınız bu yayınlar sizi derin düşüncelere sevk edecek.

Nasıl Olunur?

Nilay Örnek tarafından hazırlanan bu yayınlar özellikle de motive olmak isteyenler için uygun. Kendinizi bitkin, yorgun ve çaresiz hissettiğiniz dönemlerde böyle bir programla enerjinizi toplayabilirsiniz. Sonbaharın gelmesiyle havalar giderek daha kasvetli olduğundan bu motivasyon yayınlarına kesinlikle hepimizin ihtiyacı var.

Nilay Örnek düzenli olarak yayınladığı programları ile hem keyifli zaman geçirmenize hem de bir yandan düşen enerjinizi yükseltmenize yardımcı oluyor. Gülümsemek için birebir bu yayınlarda mesleklerinde başarılı insanların düşüncelerini de dinliyorsunuz.

Spotify podcast önerileri
Öneriler

Anlatsam Roman Olur

Listemizin üçüncü sırasında yer alan bu podcast gazeteci Nida Dinçtürk tarafından hazırlanıyor. Programlarına aldığı değerli konularla kültür sanat sohbetleri yapan Nida Dinçtürk kendi programını bir tür söyleşi yayını olarak tanımlıyor.

Bu yayınlarda edebiyat, sanat, kültür sanat ile ilgili aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Gündelik yaşamın içine sızan farklı ögeleri araştıran ve bunları çok keyifli bir şekilde ele alan programda güncel haberler de yer alıyor. Ayrıca yeni çıkan kitapların tanıtımlarının da yapıldığını söyleyebiliriz.

İlk Sayfası

Storytel uygulaması tarafından yayınlanan bu programlar ülkemizde pek çok kişi tarafından sıkça dinleniyor. Kısa sürede kafanızı dağıtacak ve size kitaplarla ilgili bilgi verecek bu yayınların en önemli özelliği seçilen bir kitabın ilk sayfasının okunması.

İlk sayfanın okunmasının ardından Mirgün Cabas ve Can Kozanoğlu kitabın yazarı ile kısa bir sohbet gerçekleştiriyor. Kitap severlerin dikkatini çeken bu program yazmaya meraklı insanlar tarafından da sevilerek takip ediliyor.

Hayatlar Hikayeler

Listemizin beşinci sırasında yer alan bu program Sıla Yüceloğlu tarafından hazırlanıyor ve sunuluyor. Bu seride farklı ülkelerden ve şehirlerden insan grupları ile sohbetler gerçekleştiriliyor. Sohbet edilen kişilerin meslekleri ile ilgili de bilgi verdiği yayınlarda oldukça keyifli anlar yaşanıyor.

Bir yandan işlerinizi hallederken diğer yandan da gülümseten sıcacık bir sohbet dinlemek isterseniz bu yayın tam size göre. Her bölümde yeni bir şeyler öğreneceğinizden de emin olabilirsiniz. Farklı insanların hikayeleri ilginizi çekiyorsa mutlaka göz atın.

pexels burst 374703 scaled 1 spotify 1 | Shuayip.com
Öneriler

TeknoSeyir

Bu programda genelde bilim, teknoloji ve yeniliklerle ilgili konular ele alınıyor. Teknik konulardan hoşlanan kişilerin ilgisini çeken yayınlar gündeme uzak kalmamanız açısından da oldukça yararlı.

Bilimsel gelişmeleri takip etmeyi seviyorsanız ve on dakikalık molanızda ne yapacağınız konusunda fikriniz yoksa bu yayınları dinleyebilir farklı konularda bilgi sahibi olabilirsiniz. Teknoloji severler bu yayınları asla kaçırmıyor.

Bi’ Gidene Soralım

Oldukça farklı bir konsepte sahip bu yayınları Emre Onar hazırlıyor ve sunuyor. Bölümleri otuz beş dakika ile bir saat arasında süren bu yayınlarda dünyanın farklı yerlerine yerleşen Türklerle sohbet ediliyor.

Sizin de dünyanın başka yerlerine gidenler hakkında merak ettikleriniz varsa bu programları mutlaka dinlemelisiniz. Yurtdışında yaşama deneyimi ile ilgili önemli bilgiler veren bu programda aklınızdaki bütün soruların cevaplarını bulacaksınız.

Yoldayız Geliyor Musun?

Listemizin son sırasındaki bu podcast tam bir kişisel gelişim programı diyebiliriz. Meditasyon ve yoga gibi alanlara ilgisi olanların dikkatini çeken yayınlarda Ece Targıt’ın motivasyon dolu sohbetlerine tanıklık edeceksiniz.

Ece Targıt programlarında kendi hayatından da örnekler vererek hayatımızda sık sık aklımızı karıştıran konularla ilgili samimi sohbetler gerçekleştiriyor. Bu yayınları dinlerken zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız.

Spotify Üyeliği için tıklayın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Hafta Sonunda Stres Atmanızı Sağlayacak Öneriler

Hafta Sonu İçin Kitap Önerileri

Hafta Sonu İzlenebilecek Film Önerileri

Cumartesi Akşamına Uygun Yabancı Diziler

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarıya Kaydır