Üsküdar: Sıcacık Kahve Keyfi için 5 Süper Mekan!

İstanbul’un en güzel, en popüler ve en gözde ilçelerinden biri olan Üsküdar, Kız Kulesi manzarasıyla ve tarihi dokusuyla şarkılara dahi konu olmuştur. Bu güzel semte yolunuz düşer diye, sizler için en güzel kafeleri derledik ve bir liste haline getirdik. Üsküdar’da hem kahve zevkinize hem de gözünüze hitap edecek birbirinden güzel 5 mekan hakkında her şeyi öğrenmek için okumaya devam edin…

Üsküdar’da Kahve İçebileceğiniz Mekanlar

1. Sera House Cafe

Sera House Cafe
Sera House Cafe – shuayip.com

Üsküdar’ın en güzel kafelerinden biri olan Sera House Cafe, semte has eski tarihi bir konakta hizmet veriyor. Konağın bahçesini de muhteşem bir şekilde değerlendiren mekan, insanın içini ısıtan sıcacık ve samimi bir atmosfere sahip! Bahçesi gerçekten müthiş…

Yolunuz düşerse mutlaka bahçesinde bir masaya oturun. Sera House Cafe, tüm bu özelliklerinin yanı sıra geniş yelpazeli bir menüye de sahip. Menüde, kahvaltı çeşitlerinden, pizza seçeneklerine, makarnalardan, enfes tatlılara ve tabi ki kahve seçeneklerine kadar pek çok çeşit mevcut.

Türk kahvesi başta olmak üzere, Filtre kahve, Espresso Macchiato, Mocha ve Americano gibi sıcak kahveler; İce Caffe Mint, İce Caffe Nut, İce Caffe Latte ve İce Caffe Americano gibi soğuk kahve çeşitleri bulunuyor. Dileyen misafirler, kahvesine, fındık, vanilya, nane, Chai tea ve çikolata şurubu gibi seçeneklerden ekleterek, değişik tatlar yakalayabiliyor.

Adres: İcadiye Mah. Cemil Meriç Sok. No: 31, 34664 Üsk./İstanbul

Tel: 0 (216) 342 18 08

Çalışma saatleri: 09.00 – 22.30 | Her gün açık

Ortalama fiyat: 35 – 45 TL (İki kişi için)

İnstagram hesabı: Sera House Cafe

2. Paşalimanı Kafe (Beltur)

Paşalimanı Kafe
Paşalimanı Kafe – shuayip.com

Semtin en bilinen mekanlarından biri olan Paşalimanı Kafe, denize sıfır konumu ve müthiş boğaz manzarasıyla gören herkesi mest ediyor. Üstelik boğaz manzaralı, denize sıfır bir mekan olmasına rağmen, belediye işletmesi olduğu için fiyat açısından oldukça makul… Boğazın keyfini çıkarırken dumanı üstünde bol köpüklü bir Türk kahvesi içmek için Paşalimanı’na mutlaka gidin!

Adres: Kuzguncuk, Paşa Limanı Cd. No: 69, 34674 Üsk./İstanbul

Tel: 0 (216) 495 32 16

Çalışma saatleri: 09.00 – 23.00 | Her gün açık

Ortalama fiyat: 20 ila 30 TL (İki kişi için)

Web sitesi: Beltur Üsküdar Paşalimanı Kafe

3. Gule Kafe

Gule Kafe
Gule Kafe – shuayip.com

Üsküdar’ın göz bebeği Kuzguncuk’ta yer alan Gule Kafe, gürültü ve sesten uzakta, sakin ve huzurlu vakit geçirebileceğiniz bir yer. Üstelik mekanın bahçesi gerçekten harika! Gule Kafe’de içebileceğiniz bir dizi kahve seçeneği de mevcut. Bir yandan kahvenizi yudumlarken; diğer yandan Kuzguncuk’un ve Gule Kafe’nin müthiş bahçenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Adres: Kuzguncuk, İcadiye Cad. No: 147, 34674 Üsk./İstanbul

Tel: 0 (532) 253 56 65 – 0 (216) 391 17 89

Çalışma saatler: 09.00 – 00.00 | Her gün açık

Ortalama fiyat: 30 – 35 TL (İki kişi için)

İnstagram hesabı: Gule Kafe

4. Payedar Çikolata Kahve

Payedar Çikolata Kahve
Payedar Çikolata Kahve – shuayip.com

Sultantepe mevkiinde bulunan Payedar Çikolata Kahve, içinizi ısıtacak mekanlardan biri… Hem Türk kahvesi çeşitleri hem de diğer kahve türleri açısından oldukça zengin bir menüye sahip olan Payedar Çikolata Kahve’yi, kahve içip, dinlenmek ve huzurlu, sakin bir şekilde vakit geçirmek için gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Bu arada gitmişken enfes kurabiyelerin ve çikolataların tadına bakmayı unutmayın! Tabii ki müthiş manzaranın keyfini çıkarmadan dönmeyin. Payedar Çikolata Kahve’nin menüsünü yakından incelemek için linke tıklamanız yeterli.

Adres: Sultantepe, Kurşunlu Medrese Sok. No: 2, 34674 Üsk./İstanbul

Tel: 0 (539) 617 86 09

Çalışma saatleri: 10.00 – 00.00 | Her gün açık

Ortalama fiyat: 25 ila 30 TL (İki kişi için)

İnstagram hesabı: Payedar Çikolata Kahve

5. Nevmekan Bağlarbaşı

Nevmekan Bağlarbaşı
Nevmekan Bağlarbaşı – shuayip.com

Yine belediyeye bağlı bir işetme olarak hizmet veren Nevmekan’ın aslında Üsküdar’da üç farklı noktada şubesi bulunuyor. Diğer iki müessese daha sanat merkezi kıvamında olsa da Bağlarbaşı’ndaki Nevmekan, restoran ve kafe olarak hoş bir ambiyansa sahip. Mekanın menüsünde, soğuk kahve çeşitlerinden, sıcak kahvelere, Türk kahvesi seçeneklerinden, özel kahve çekirdeklerine kadar pek çok çeşit mevcut.

Adres: Selamiali, Gazi Cd. No: 12, 34664 Üsk./İstanbul

Tel: 0 (216) 553 74 75

Çalışma saatleri: 09.00 – 00.00 | Her gün açık

Ortalama fiyat: 25 ila 30 TL (İki kişi için)

Web sitesi: Keltur Nevmekan Bağlarbaşı

Sonuç

Üsküdar’ın birbirinden güzel mekanlarını sizler için tanıttık. Eğer eklemek istediğiniz, önereceğiniz veya müdavimi olduğunuz bir mekan varsa, bizlerle mutlaka paylaşın! Bu arada özel olarak belirtmek gerekirse: Mekanlara ait olan fiyat aralıkları yalnızca kahve için geçerlidir.

Ayrıca bakınız:

Kuzguncuk’ta Nerede Kahve İçilir? 6 Farklı Mekan!

Kadıköy’deki Kahve Mekanları: 4 İddialı Seçenek!

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarıya Kaydır