Xiaomi Mi Home Kamera 360° incelemesi: Detaylı!

Xiaomi Mi Home Kamera 360°: Xiaomi’nin Mi portföyü çok çeşitli teknolojik ürünlere sahiptir. Buna dizüstü bilgisayarlar, set üstü kutular, ses cihazları, akıllı telefonlar ve akıllı saatler de dahildir. Bunlara ek olarak markaya ait pek çok ev ve yaşam ürününü de bulunmaktadır. Bunlar genel hatlarıyla, çamaşır makineleri, elektrikli süpürgeler, hava temizleyiciler ve güvenlik kameralarından oluşmaktadır.

En popüler olanlarından biri hiç şüphesiz ki ev kameralarıdır. Sizler için bu kullanışlı ev kameralarından biri olan Xiaomi Mi Home Kamera 360° adlı cihazı inceleyeceğim! Bugün piyasada bulunan ve her geçen gün sayısı ve modeli artan güvenlik kameralarının sahip olduğu yapısal ve teknik özellikler karşısında kafanızın karışmaması çok zor!

Bazen basit bir kamera işinizi görebilirken, günümüz pazarında akıllı teknolojinin ek faydaları ile uygun fiyatlı kameralara kolayca erişilebilmektedir. Xiaomi’nin güvenlik kameraları serisi, bir güvenlik sisteminin maliyetlerini minimumda tutarken, kullanıcısına fazla sayıda akıllı özellik de sunar.

İnceleme

Xiaomi Mi Home Kamera 360° Yapı ve Tasarım Özellikleri

Xiaomi Mi Home Kamera 360
Xiaomi Mi Home Kamera 360

Mi 360° Ev Güvenlik Kamerasını kutusundan çıkardığınızda, tipik bir kamera gibi görünmediği hemen fark ediliyor. Bunun yerine, daha çok modern bir akıllı cihaza benziyor. Üst kısmı neredeyse tamamen küresel olan çift kubbeli bir tasarıma sahip olan kamera herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan 360 derecelik açıyla görüntü alabiliyor. Küre, aynı zamanda, ön kısımda hap şeklindeki bir oyuk aracılığıyla ortaya çıkan gerçek kamera ünitesinin koruyan bir yapıya sahiptir.

Kamerayı yukarı hareket ettirdiğinizde microSD kart yuvası ve altındaki sıfırlama düğmesi ortaya çıkıyor. Şık bir saklanma noktası olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle kolayca çıkarılmak üzere çıkıntı yapmaz veya kendini göstermez. Kafanın arkasında bir kaplama ile kapatılmış hoparlör bulunmaktadır.

Oldukça kompakt ve hafiftir bir cihaz olan Xiaomi Mi Home Kamera, evin her noktasına yerleştirilebilir. Yapısı oldukça sağlamdır. Tamamen beyaz, plastik bir dış kasaya sahiptir. Tasarımı oldukça etkileyici olan kamera, estetik açıdan çok hoş görünmektedir.

Xiaomi Mi Home Kamera 360 Özellikleri

Xiaomi Mi Home Kamera 360
Xiaomi Mi Home Kamera 360

En önemli teknik özellik kameradır. Mi 360 ° Ev Güvenlik Kamerası, f/2.1 diyafram açıklığıyla 2MP lense sahiptir. Ayrıca, mükemmel kalitede çekim yapmak için videoyu 2K olarak kaydetmektedir. Ünitede ayrıca Geniş Dinamik Aralık (WDR) olarak bilinen geniş açı seçeneğine de mevcuttur. Mi Home Kamera, düşük ışıkta kayıt alabilmektedir. Çoğu hanede geceleri ışığın kapatıldığını düşünürsek, bu oldukça işe yarar bir özelliktir.

Klasik bir güvenlik kamerası gibi görünmese de aynı potansiyeli gösterebilir. Zira gece karanlığında video kaydı yapabilme özelliği ile bunu fazlasıyla karşılamaktadır. Ünite, karanlıkta kayıt yapmasını sağlayan sekiz 940nm kızılötesi LED’e sahiptir. Bu sayede gün içindeki renkten daha monokrom bir renk paletine geçer.

Düşük ışıkta çekimin iki seviyesi vardır. Yukarıda bahsedilen, kızılötesi seçeneği, karanlık saatler için geçerlidir. Bununla birlikte, Mi 360° Ev Güvenlik Kamerası, mümkün olduğu kadar, “Düşük ışıkta tam renkli” olarak bilinen bir özellikle renkli kayıt yapmaya devam edecektir.

Yapay zeka destekli hareket algılama ve ayarlandığında kayda başlama özelliği mevcuttur. Bununla birlikte, evden ayrıldığınızda veya uyuduğunuz anlarda kameranızı bir alarm gibi etkinleştirip, çekim yapmasını sağlayabilirsiniz. Cihaz ses komutuyla da çalışabilmektedir. Bu da gerçekten çok işlevsel bir özelliktir.

Cihazı gerektiği gibi kullanabilmek için Xiaomi Home uygulamasının indirilmesi gerekir. Söz konusu uygulama İOS ve Android uyumlu bazı akıllı telefonlara indirilebilir. Xiaomi Home uygulamasına geçerken, keyfini çıkarabileceğiniz çok sayıda özellik ve seçenekle karşılaşacaksınız. Canlı kamera ve yukarıda bahsedilen iki yönlü ses özelliklerinin yanı sıra, etkinleştirilecek ek özellikler ve seçenekler de uygulama içerisinde mevcuttur.

Uygulama ile cihazı nasıl ve ne zaman kullanılacağını özelleştirebilir, depolama alanınızı ve galerinizi yönetebilir ve daha bir dizi başka ayarı yapabilirsiniz. Kısacası evinizin gözetimi ve güvenliği için gerekli olan her ayarlamayı Xiaomi Home ile gerçekleştirebilirsiniz. Genel olarak, uygulama çok kullanışlıdır, kamera için çalıştırmanız gereken her şeyi gösteren bir merkezi gösterge panosu içermektedir.

Xiaomi Mi Home Kamera 360
Xiaomi Mi Home Kamera 360

Sonuç

Standart bir güvenlik kamerası ile hemen hemen aynı işlevlere sahip olan Xiaomi Mi Home Kamera 360, evinizin güvenliğini sağlamak adına satın alabileceğiniz bir ürün. Özellikle gece görüşü gibi özellikleriyle dikkat çeken Xiaomi Mi Home Kamera 360, fiyat açısından da kendi muadillerine göre oldukça makul! Xiaomi Mi Home 360 Derece Dönebilen Kızılötesi Gece Görüşlü Kameranın güncel satış fiyatı ortalama 300 TL.

Ayrıca bakınız:

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarıya Kaydır