Apple AirPods Max İncelemesi: 6 Başlıkta Tüm Detaylar!

2020 yılının Aralık ayında piyasaya sürülen Apple kulaklık modellerinin en sonuncusu olan Airpods Max, hoş tasarımı ve kaliteli donanımıyla günümüzde hala dikkat çekmeye devam ediyor. Kişiye özel dinleme zevki sunan Airpods Max, halihazırda sahip olduğu Airpods deneyimini, yüksek ses kalitesiyle buluşturuyor. Dolayısıyla muhteşem bir armoni ortaya çıkıyor. Son zamanların en gözde kulaklıklarından biri olan Airpods Max, farklı ne gibi özellikler ve de yenilikler sunuyor, hep birlikte öğrenelim!

Apple AirPods Max İncelemesi - shuayip.com
Apple AirPods Max İncelemesi – shuayip.com

İnceleme

Apple AirPods Max İncelemesi

Apple Airpods Max, baştan aşağı yeniden tasarlanan ve kulak üstü kulaklıkların bilindik biçimini daha da şık bir tasarımla yansıtıyor. Hemen her kafa biçimine uyum sağlayacak şekilde tasarlanan kulaklık, kulaklık yastıklarından taç kısmına kadar kafaya tamamen oturuyor ve bu sayede optimum akustik yalıtımı yaratıp, kaliteli bir ses deneyimi sunuyor.

Kulaklığın taç kısmı ağ örgülü bir tasarıma sahip olup; kafa üzerindeki baskıyı azaltıp, ağırlığı dağıtıyor ve kafanın nefes almasını sağlıyor. Kulaklığın gövdesi ise yumuşak bir dokuya sahip olan paslanmak çelikten oluşuyor. Bu sayede hem esnek hem sağlam hem de rahat bir kullanım olanağı sunuyor.

Her kullanımda aynı rahatlığı ve yalıtımı elde edebilmeniz için tasarlanan teleskobik kollar, kolayca uzayıp, kısılabiliyor ve ayarlanan şekilde sabit kalabiliyor. Ayrıca anodize alüminyumdan oluşan kulaklık kapakları yeni bir mekanizmaya sahip. Bu mekanizma sayesinde, her bir kapak, bağımsız olarak dönerek, basıncın dengelenmesini sağlıyor.

Özel ağ bir kumaşla kaplanan kulaklık yastıkları, müzik dinlerken hem yumuşaklık hem de yalıtım konusunda oldukça iyi bir performans sunuyor. Kulaklığın donanımlarından biri olan Digital Crown, ses düzeyini hassas bir şekilde ayarlamanızı, şarkılar arasında geçiş yapmanızı ve de telefon aramalarına cevap verebilmenizi sağlıyor. Ayrıca yine aynı donanım sayesinde Siri etkinleştirilebiliyor.

Apple AirPods Max İncelemesi - shuayip.com
Apple AirPods Max İncelemesi – shuayip.com

Ses kalitesi:

AirPods Max, yüksek ses kalitesi ve Aktif Gürültü Engelleme teknolojisiyle harika bir müzik dinleme deneyimi sunuyor. Özel olarak tasarlanmış sürücüsünün her bir parçası, duyulabilir frekans aralığında son derece düşük distorsiyonlu sesler duyurabilmek için özel olarak işliyor. Dolayısıyla bas ve tiz gibi her bir notayı fazlasıyla net bir şekilde duyabiliyorsunuz.

İstenmeyen dış sesleri engellemek için kullanılan altı adet dış kısım mikrofonuna sahip olan kulaklık, çevredeki gürültüyü rahatlıkla tespit edebiliyor. Bu esnada iki adet iç kısım mikrofonu duyulan sesleri ölçüyor. Mikrofonlar, hüzmeleme teknolojisine sahip olup; telefon konuşmalarında sesinizi gürültülerden yalıtarak yansıtıyor. Bu sayede rüzgarlı havalarda dahi sesiniz net bir şekilde duyuluyor.

Apple tarafından tasarlanan dinamik sürücü, geniş bir frekans aralığındaki tüm sesleri en zengin ayrıntılarıyla
duymanızı sağlıyor. Yani en sevdiğiniz şarkıları bile daha önce duymadığınız bir şekilde ve en doğru halleriyle dinlemeniz mümkün! Aynı zamanda maksimum ses düzeyinde bile her zaman temiz bir ses duyacağınızdan emin olabilirsiniz.

Aktif Gürültü Engelleme sayesinde anti‑gürültü üreterek dış sesleri bastıran kulaklık, tamamen dinlediğiniz şeye odaklanmanıza imkan veriyor. Gürültü denetimi düğmesine basılması halinde Şeffaf Mod özelliğine geçiş yapılabiliyor. Şeffaf Mod, çevrenizle etkileşime geçebilmeniz için dışarıdaki seslerin kulağınıza ulaşmasına izin veren bir moddur.

Dinamik kafa izleme özellikli uzamsal ses teknolojisi sayesinde, diziler, filmler ve TV programları için sinematik bir deneyim sunan AirPods Max; iPhone veya iPad ile bir araya gelip yerleşik ivmeölçerlerden ve jiroskoplardan yararlanarak kafanın en hafif hareketini dahi algılayıp, sesleri aygıtınıza göre ayarlayabiliyor.

Apple AirPods Max İncelemesi - shuayip.com
Apple AirPods Max İncelemesi – shuayip.com

Kurulum:

AirPods Max, iPhone veya iPad’e anında bağlanabiliyor. Eşleştirmek için AirPods Max’in aygıta yaklaştırılması yeterli oluyor. Yakınlaştırınca ekranda görünen Bağlan’a dokunarak cihazınızla kulaklığınızı birbirine bağlayabilirsiniz.

Pil ömrü / Şarj süresi:

Yaklaşık 20 saat boyunca müzik dinleme, film izleme ve telefonla konuşma süresi sunan kulaklıkla tüm bunları yaparken, aynı Aktif Gürültü Engelleme ve uzamsal ses özellikleri de etkin bir şekilde kullanılabiliyor. Airpods Max, Lightning konnektörüyle kolayca şarj ediliyor. Buna ek olarak 5 dakikalık hızlı şarj ile 1,5 saat dinleme süresi kazanılabiliyor.

Teknik Özellikler

  • Ses teknolojisi: Firmanın kendi tasarımı dinamik sürücü, Aktif Gürültü Engelleme, Şeffaf Mod, Adaptif EQ, Dinamik kafa izleme özellikli uzamsal ses
  • Sensörler: Optik sensör (kulaklığın her iki tarafında), Pozisyon sensörü (kulaklığın her iki tarafında), Kılıf algılama sensörü (kulaklığın her iki tarafında), İvmeölçer (kulaklığın her iki tarafında), Jiroskop (sol kulaklıkta)
  • Mikrofonlar: Toplam dokuz adet mikrofon; Aktif Gürültü Engelleme için sekiz adet mikrofon, Ses yakalama için üç adet mikrofon (Aktif Gürültü Engelleme ile paylaşılan iki mikrofon ve bir ek mikrofon)
  • Çip: H1 kulaklık çipi (kulaklığın her iki tarafında)
  • Kontroller: Digital Crown; Ses seviyesini ayarlamak için çevirin, Çalmak, duraklatmak veya aramaları yanıtlamak için bir kez basın, Bir sonraki parçaya atlamak için iki kez basın, Bir önceki parçaya dönmek için üç kez basın, Siri için basılı tutun. | Gürültü denetimi düğmesi; Aktif Gürültü Engelleme ve Şeffaf Mod arasında geçiş yapmak için basın.
  • Ağırlık: 384,8 gram
  • Pil: Aktif Gürültü Engelleme veya Şeffaf Mod açıkken tek şarjla 20 saate kadar dinleme süresi, Uzamsal ses açıkken tek şarjla 20 saate kadar film oynatma, Tek şarjla 20 saate kadar konuşma süresi, 5 dakika şarjla 1,5 saate kadar dinleme süresi
  • Bağlantı özellikleri: Bluetooth 5.0
  • Kutunun içindekiler: AirPods Max, Smart Case, Lightning – USB-C Kablosu ve Belgeler
  • AirPods Max, çevre üzerindeki etkilerini azaltmak için aşağıdaki özelliklerle tasarlanmıştır: Bromlu alev geciktirici içermez, PVC içermez ve Berilyum içermez.
Apple AirPods Max İncelemesi - shuayip.com
Apple AirPods Max İncelemesi – shuayip.com

Sonuç

Oldukça donanımlı bir bluetooth kulak üstü kulaklık olan Apple Airpods Max’in tek eksi yönü fiyatı olabilir. Öyle ki Apple Airpods Max fiyatı 4,600 TL’den başlıyor.

İlginizi çekebilecek bazı içeriklerimiz:

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarıya Kaydır