En İyi Çamaşır Deterjanları: 3 Kaliteli Ürünle İnatçı Lekelere Son!

Herkes beyazlarını kar gibi yapacak ve renklilerini de soldurmadan yıkayacak bir çamaşır deterjanı arar. Piyasada mis gibi kokusuyla insanı kendine hayran bırakan çeşit çeşit ürünler satılıyor. Peki ama bunların hangisi temiz içerikli, hangisi hem kendimiz hem de aile üyelerimiz için uygun ve hangi bütçe dostu ürün daha kaliteli merak ediyor musunuz? Aklınızda bu konuda soru işaretleri varsa ürünleri tek tek deneyip lekesi çıkmayan kıyafetlerinizi atmanıza gerek yok. Çünkü bu şekilde hem zaman hem de para kaybedersiniz. Onun yerine yazımıza göz atın. Bugün sizin için en inatçı lekelerin bile çıkmasını sağlayacak deterjanları derledim. Detaylar yazımızda…

Öne Çıkan Detaylar

  • Temel Bilgiler ve Çeşitleri
  • Ürün İncelemesi
  • Kullanıcı Yorumları
  • Sonuç

beyazlar icin en iyi deterjan hangisidir sivi deterjan mi toz deterjan mi 1598434198 2205 çamaşır 1 | Shuayip.com
Temizlik Ürünleri

Çamaşır Deterjanı Çeşitleri

Ürünlerimizi tek tek detaylı olarak incelemeye geçmeden önce tabi ki çamaşır deterjanı çeşitlerini biraz daha yakından tanımamız gerekiyor. Eğer bu ürünleri düşündüğünüzde ilk aklınıza gelen sadece renkli ve beyaz ayrımı oluyorsa ne yazık ki yanılıyorsunuz.

Farklı giyim ürünlerinin, havluların ya da çarşafların kendilerine uygun temizlik malzemeleri ile temizlenmesi gerekir. İşte bu noktada toz, sıvı ve leke çıkartıcı ürünler devreye giriyor. Bunların özelliklerine bir bakalım.

Toz ürünler deyince hemen aklımızda marketlerde bulunan farklı temizlik malzemeleri geliyor. Makinede ve elde yıkamaya uygun çeşitleri bulunan bu ürünler bazen alerjik reaksiyonlara yol açtığı için dikkatli olmak gerekiyor.

Sıvı ürünler ise diğerlerine göre biraz daha konsantredir diyebiliriz. Çok daha hızlı erir ve kumaşa derinlemesine nüfuz ederler. Uzun süreli kullanım imkanı sağlarlar. Güzel kokarlar, kokuları kalıcıdır.

Leke çıkartıcı ürünler ise biraz daha güçlüdür ve problemli durumlarda imdadımıza yetişirler. Ancak fazla etkili oldukları için hassas ürünlerde kullanırken dikkatli olmak gerekir.

Son olarak da tüm bu ürünlerin renklere göre de değiştiğini belirtelim. Koyu, açık renkler, beyazlar ve siyahlar için ayrı özelliklerde ürünler kullanmanız gerekir. Yoksa renkler solabilir.

Ürünler

En kaliteli bütçe dostu çamaşır deterjanlarına göz atalım
Omo

Listemizin ilk sırasında uzun yıllardır hayatımızda olan Omo markasının ürünleri yer alıyor. Belli bir yaşın üzerindeki insanların da tanıdığı bir marka olan Omo son dönemde çıkarttığı yeni ürünlerle oldukça popüler oldu diyebiliriz.

Sıvı formundaki ürünü ile kullanıcılardan büyük beğeni toplayan Omo televizyon reklamlarının etkisi ile yakaladığı başarı ivmesini giderek arttı. Bu markanın ürünlerini kullanan kişilerin genel olarak memnun olduğunu ifade edebiliriz.

Tek olumsuz yorum bazı ürünlerin kumaşın üzerinde tortu bıraktığı ve bunun da alerjiye neden olduğu yönündedir. Bu tür durumlar yaşamamak için eğer hassas bir bünyeniz varsa iki kere yıkama yaparak sorunu çözebilirsiniz.

çamaşır 2 | Shuayip.com
Alo

Alo markasının çeşitli ürünleri de yine ülkemizde en çok satanlar arasında yer alıyor. Dünya çapında Tide firması adı altında piyasada olan bu ürün son teknoloji temizlik sistemi ile diğer markaların önüne geçmiştir diyebiliriz.

Amerika’da da en sevilen kaliteli markalar arasında yer alan bu temizlik ürünü renkliler ve beyazlar için geliştirdiği özel malzemeler sayesinde tüketiciler tarafından çok seviliyor.

Son dönemde daha çok çeşit çıkartmış olsa da markanın ürünleri ile ilgili söyleyebileceğimiz tek olumsuz durum sıvı formundaki malzemelerinin az olması ve yıkama sonrasında diğer markalara göre daha yoğun bir koku bırakması olabilir.

74cef88a 3f1d 4c55 9828 çamaşır 3 | Shuayip.com
Tursil

Hem toz hem de sıvı formundaki ucuz ürünleri ile ülkemizin en sevilen fiyat performans ürünlerinden biri olduğunu ifade edebiliriz. Son dönemde çıkarttığı ekonomik boy ambalajlarıyla da göz dolduran marka indirimli etiketleriyle de ülkemizdeki farklı kesimlere hitap ediyor.

Bu markanın ürünleri ulusal marketlerde de satıldığı için satışları giderek artıyor diyebiliriz. Kullanıcıların da memnun kaldığını söylemek mümkün. Tursil’in temizlik malzemeleri ile ilgili söylenebilecek tek olumsuz nokta renkliler konusunda diğer markalar kadar başarılı olmamasıdır.

Sonuç

İyi bir deterjan seçimi her zaman çok önemlidir. Giyim ürünlerimizin ya da çarşaf, havlı gibi ev eşyalarımızın zarar görmemesi, uzun süre ilk günkü kalitesinde kullanılması açısından mutlaka seçim yaparken dikkat etmek gerekir.

Aynı zamanda alerjik durumlarla ilgili ve ürünlerin içeriği konusunda da özenli olmakta yarar var. Bunun için mutlaka ambalajların arkasını okumaya gayret etmelisiniz.

Satın almak için linke göz atın.

İlginizi Çekebilir:

Mom’s Green Vegan Temizlik Ürünleri İncelemesi

Ev Yapımı Temizlik Malzemeleri ile Tasarruf Zamanı: 5 Doğal Ürün

Cruelty Free Temizlik Ürünleri

Evcil Hayvan Sahiplerine Temizlik Önerileri

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarıya Kaydır