Hayvanlar Üzerinde Test Yapmayan Diş Macunları 2021

Merhaba sevgili okurlarım, bugünkü yazımızda hayvanlar üzerinde test yapmayan diş macunları üzerine konuşacağız. Bir önceki yazımda hayvanlar üzerinde deney yapan ağız bakım markalarını incelemiştim. Bu yazımda ise hayvanlar üzerinde deney yapmayan (cruelty free) markalar üzerinde duracağım. Serinin ilk yazısında da söylediğim gibi bu yazıda Marvis, The Humble, Eyüp Sabri Tuncer ve White Glo adlı markaları inceleyeceğim. Diş macunu çeşitlerinde çok az cruelty free marka olduğundan dolayı bu markaları etraflıca size anlatmak istiyorum.

Hayvanlar Üzerinde Test Yapmayan Diş Macunları

The Humble Co.

The Humble Co. cruelty free ağız bakım markası denilince akla gelen ilk isimlerden bir tanesidir. Yalnızca ağız bakım ürünleri değil, kulak temizleme çubuğu gibi basit kişisel bakım ürünlerinin üretimini yapıyorlar. The Humble Co. ürünlerinin doğa dostu olmasına fazlasıyla özen gösteren bir firma, dolayısıyla ürettiği her ürünün doğal ve geri dönüştürülebilir olmasına özen gösteriyor. Bu markanın ürettiği ürünler arasında ilgimi çekenlerden birisi de doğal sakızlar oldu. Daha önce hiçbir ağız bakım markasının sakız ürettiğini görmemiştim.

Marketlerde satılan sağlıksız sakızlar başta diş sağlığımız olmak üzere sağlığımızı ciddi anlamda olumsuz etkiliyor. Bu marka ürettiği sakızları ağaç özlerinden elde ettiği için daha doğal ve diş sağlığınızı olumsuz etkilemeyecek sakız çiğnemenizi sağlıyor. The Humble Co.’nun ürettiği diş macunları ve ağız bakım suları da hem doğal hem de çevre dostu ürünler, kısacası hem doğal hem vegan hem de cruelty free ürünler arıyorsanız The Humble Co. Sizin için ideal markalar arasında olabilir.

hayvanlar üzerinde test yapmayan diş macunları
Hayvanlar Üzerinde Test Yapmayan Diş Macunları 2021 5 | Shuayip.com

Eyüp Sabri Tuncer

Eyüp Sabri Tuncer bildiğimiz en eski ve köklü markalar arasında yer alıyor. Geçmişten günümüze kaliteli birçok ürüne imzasını atmış olduğundan çoğumuz güvenle bu markayı tercih edebiliyoruz. Bu marka ile ilgili hem ilginç hem de güzel bir bilgi vermek istiyorum. Eyüp Sabri Tuncer Türkiye’nin ilk sertifikalı vegan kozmetik markasıymış ve dünyanın en güvenilir sertifikalarından bir tanesi olan V-Label sertifikasına sahiplermiş. Bunu ilk okuduğumda oldukça şaşırmıştım. Bu marka gün geçtikçe ürün yelpazesini genişletip daha kaliteli ürünler çıkarmaya çalışıyor.

Son çalışmalarından biri de diş macunları, altı farklı çeşitte bulunan bu diş macunları aroma olarak da çok farklı çeşitlere sahip diyebilirim. Klasik diş macunları nane ve mentol aromalı üretilirken Eyüp Sabri Tuncer’in ürettiği diş macunları çikolatadan misvağa kadar çok farklı çeşitlerde bulunabiliyor. Ben özellikle misvaklı diş macununu çok merak ettim. Henüz test etmemiş olsam da bu diş macunlarının testerlarını alıp mutlaka denemek istiyorum.

eyüp sabri tuncer dis macunu hayvanlar üzerinde test yapmayan diş macunları 2 | Shuayip.com
Hayvanlar Üzerinde Test Yapmayan Diş Macunları 2021 6 | Shuayip.com

White Glo

White Glo klasik diş macunlarına muadil olabilecek hayvanlar üzerinde deney yapmayan diş macunu markaları arasında yer alıyor. Sigara içenler için, çay ve kahve içenler için, beyazlatıcı etkili, leke giderici etkili birçok çeşidi bulunuyor. Bu marka ile ilgili de çoğunlukla olumlu yorumlar okuduğumu söyleyebilirim. Bir kesim leke giderici çeşidinin fazla işe yaramadığını düşünse de bir kesim tarafından da fazlasıyla beğenilmiş.

Leke giderici veya beyazlatıcı etkisi olan diş macunları kullanmak isteyenler için tek önerim diş minesine zarar vermeyeceğinden emin olarak kullanmanızdır. Bunun için bir diş hekimine danışabilir veya kullanıcı yorumlarından faydalanabilirsiniz. Bazı diş macunlarında diş minesi öyle hassaslaşıyor ki diş minesinin tekrar kendine gelmesi aylar sürebiliyor. Diş minesinin doğal renginin bembeyaz olmadığını, hafif sarımsı olmasının gayet normal olduğunu da ayrıca hatırlatmak isterim.

white glo aktif komurlu leke giderici 100 ml z adobespark hayvanlar üzerinde test yapmayan diş macunları 3 | Shuayip.com

Marvis

Marvis’in, İtalya’nın Floransa kentinde üretimi yapılan diş macunları ve gargara suyu üzerine yoğunlaşmış cruelty free markalar arasında yer alıyor. Bu marka da cruelty free diş macunları arasında olumlu yorumlara sahip markalardan olduğundan size de önermek istedim. Marvis diş macunlarında hayvansal kaynaklı hiçbir maddeye yer vermiyor. Bununla birlikte  Bu markanın da Eyüp Sabri Tuncer’de olduğu gibi tester paketi bulunuyor.

Eğer hangi diş macunu çeşidini alacağınız konusunda kararsızsanız tester paketini almanızı tavsiye edebilirim. Eyüp Sabri Tuncer’de de olduğu gibi farklı aromaları bu ürünlerin farklı aromaları da bulunuyor. Diş macunlarının aşırı nane veya mentol oranından rahatsız olanlar için tester paketlerinin çok değerli olduğunu düşünüyorum. Mentol oranı beni rahatsız etmese de bazı markalardaki nane aromasının tadı beni fazlasıyla rahatsız ettiğinden dolayı diş macunu satın alırken iki kez düşünmem veya yorumlara bakmam gerekiyor.

Tester paketinde yer alan diş macunları ise şunlar:

  • Zencefil ve Naneli
  • Yasemin ve Naneli
  • Beyazlatıcı Etkili Naneli
  • Tarçın ve Naneli
  • Amarelli Meyanköklü ve Naneli
  • Aqua ve Naneli
  • Klasik Ekstra Naneli
marvis 7li dis macunu siyah kutu 7x25ml agiz bakimi marvis 1687 24 O adobespark hayvanlar üzerinde test yapmayan diş macunları 4 | Shuayip.com

Bu yazımızda cruelty free diş macunları üzerine konuştuk. Bahsetmiş olduğum bu markaların neredeyse hepsi vegan veya vejateryen içeriğe sahip olduğundan hayvanları korumak isteyen herkesin seveceği markalar olduğunu düşünüyorum. Aynı şekilde The Humble Co. gibi markalar sürdürülebilir bir hayat için ürünlerin içerisinde ve ambalajlarında kullandıkları malzemelere de oldukça dikkat ediyorlar. Ben de sürdürülebilir hayat ve hayvan dostu markaları destekliyor, yalnızca bu markaları kullanmaya çaba gösteriyorum. Bir sonraki cruelty free markalar yazımızda görüşmek üzere!

Bir önceki yazım olan Hayvanlar Üzerinde Deney Yapan Ağız Bakım Markaları için tıklayabilirsiniz!

İlginizi Çekebilir:

Vegan Kişisel Bakım Ürünleri

En İyi Vegan Kozmetik Markaları – 1

Cruelty Free Temizlik Ürünleri

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarıya Kaydır