Hediye Çiçek Önerileri: Sevdiklerinizi Mutlu Edecek 5 Pratik Bilgi!

Ülkemizde de dünyada da insanlar yılda milyonlarca buket çiçek hediye alıyor. Anneler Günü’nde, Sevgililer Günü’nde ve Bayramlarda satışlar patlıyor ancak yıl içerisinde de çiçek alan kişi sayısı oldukça fazla. Hasta yakınlarımıza, sevdiğimi insanlara, eşimize dostumuza, her zaman çiçek alıp onları mutlu edebiliyoruz. Bugünkü yazımda sizin için seçim yapmanızı kolaylaştıracak pratik bilgileri derledim. Sevdiklerinizden birine ya da bir yakınınıza çiçek hediyesi göndermeden önce mutlaka yazımıza göz atın!

Konu Başlıkları

  • Temel Bilgiler
  • Sembolik Anlamları
  • Kime Ne Gönderilmeli?
  • Ekstra Detaylar
  • Kişisel Değerlendirme

Hediye çiçek önerileri
Pratik Bilgiler

Temel Bilgiler

Özel yaptırılan buketler ya da saksıda çiçekler almak sevdiklerimizi her zaman mutlu eder. Teşekkür etmek, özür dilemek ya da sadece içimizden geldiği için böyle bir jest yapabiliriz. Ama tabi ki seçim yaparken dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar da var.

Çoğu kişi bilmese de bitkilerin farklı anlamları vardır. Mesela seçim yaparken mutlaka yakınlık düzeyimize dikkat etmemiz gerekir. Eğer göndereceğimiz bize daha yakın, çok sevdiğimiz biriyse onlara içimizden geldiği gibi sevgimizi ifade edecek alternatiflerden yollayabiliriz.

Ama ofisten birine alacaksak ya da rahatsızlanmış bir tanıdığımıza göndereceksek bu durumda seçeceğimiz alternatifin çok daha sade olması gerekir. Ayrıca alacağımız kişinin arkadaşımız olması durumunda renk seçimimizi açık tonlardan yana kullanabilir. Aşık olduğumuz kişiye alacaksak koyu kırmızı renklerden seçebiliriz.

Hediye Çiçeklerin Sembolik Anlamları

Bu tür durumlarda seçim yaparken sembolik anlamları da bilmemiz bize yardımcı olabilir. Çünkü karşımızdaki bilmese de bu anlamlar o kişinin bilinçaltına hitap ediyor.

Güller uzun yıllardır herkesin bildiği üzere seni seviyorum anlamına gelir. Gerçek aşkı ve romantizmi simgeleyen güller en çok satanlar arasında yer alır. Ama sevgiyi ifade etmesi için kırmızı tonlar tercih edilmelidir.

Renkleri beyaz, pembe, kırmızı ve sarı olduğunda bunun anlamı daha çok minnet duygusudur. Herhangi birine teşekkür etmek istiyorsak bunun en iyi yolu böyle bir seçim yapmak olabilir.

Orkide ise seçim yapılabilecek en zarif alternatiftir. Nazik, cömert ve sakin insanların en çok tercih ettiği orkideler genelde yeni nişanlandığınız kişiye, kayınvalidenize, öğretmeninize almak için oldukça uygundur.

Lalelere geçtiğimizde ise bunların neşeyi sembolize ettiğini görüyoruz. Bir kutlama yapılacağı zaman ya da güzel bir şey olduğunda hemen lalelere sarılabilir ve bunlardan satın alabiliriz.

444cicek blog 718x512 6 3 550x392 1 hediye 1 | Shuayip.com
Pratik Bilgiler

Kime Ne Gönderilmeli?

Sembolik anlamları ve renk tonlarına göre yapılacak seçimleri detaylı olarak incelediğimize göre artık kime ne gönderilmeli konusuna geçebiliriz. Bu pratik bilgiler sayesinde artık seçim yaparken hiç zorlanmayacaksınız.

Aşık Olduğunuz Kişiye Alınabilecek Alternatifler

Eğer sevdiğiniz kişiye, eşinize, aşık olduğunuz insana böyle bir şey almak istiyorsanız bu durumda yapmanız gereken çok basit önce onun zevklerini düşünmek ve sonra da klasik seçeneklere yönelmek. Mesela en romantik seçim güller almak olabilir, bunun dışında evine alıyorsanız belki de saksıda küçük bir menekşe ya da sukulent seçebilirsiniz.

Yakınlarınıza ve Aile Üyelerinize

Hastaneye ve yakınlarınızın evine gönderebileceğiniz en iyi seçenekler orkideler, laleler, zambaklar ve karanfillerdir. Aslında bunların hepsi genel olarak içtenliği, samimiyeti, sevgiyi ve dostane duyguları ifade ederler.

Konu ne olursa olsun bir seçim yapmanız gerekiyorsa seçiminizi bu şekilde kullanmayı tercih edebilirsiniz. Böyle alternatiflere paranız yetmiyorsa yapmanız gereken tek şey doğal seçeneklere yönelmek olacak.

Ekstra Detaylar

Bu seçeneklerin dışında size bonus olarak iki farklı alternatiften bahsetmek istiyorum. Bunlar ortancalar ve papatyalar. Bunları sevmeyecek kişi neredeyse yok denecek kadar azdır. Bu yüzden de saksılı bir versiyon istiyorsanız ortanca, hoş doğal bir buket istiyorsanız da papatya alabilirsiniz.

Bu konuda seçim yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta karşınızdaki kişiyi tanımanız ve nasıl bir beklentide olduğunu anlamanız olacaktır. Klasiklerden hoşlanmayan kişilere farklı buketler hazırlatabilir, yeni bir hobi edinmek isteyenlere saksıda bir menekşe alıp evinin istediği köşesine koymasını sağlayabilirsiniz.

Son olarak da özel günler ve yıldönümleri için bir alternatif belirlemeniz gerektiğinde sık sık aynı şeyleri seçmediğinizden emin olun. Bonsai, kaktüs ya da bambu gibi alternatifler olduğunu da aklınızda bulundurun.

İlginizi Çekebilir:

Menekşe Bakımının Püf Noktaları

Kaktüs Bakımının 3 Püf Noktası

Çiçeklerde Sık Görülen Hastalıklar: 5 Pratik Tedavi Yöntemi

Evde Bitki Besini Nasıl Yapılır? En Etkili 6 Tarif

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarıya Kaydır