En İyi Kolajen Takviyeleri: Bütçe Dostu ve Kaliteli Ürünler

Kolajen cilt sağlığı için vazgeçilmez proteinlerden biridir. Kozmetik ürünlerinin içerisinde de yer alan bu proteini tablet ya da serum olarak da alabiliyoruz. Eczanelerde bulabileceğimiz bu ürünlerin bir ilaç olmadığını da belirtmekte yarar var. Gençlik sırrı olarak geçen bu takviyeler yaşlanma karşıtı etki yapıyor.

Konu Başlıkları

  • Temel Bilgiler
  • Yararları
  • Ürünler
  • Yararları

Kolajen ile İlgili Temel Bilgiler

Kolajenin ne olduğu ile ilgili bilgilerden bahsedecek olursak vücudumuzun yapı taşlarından biri olduğunu ifade edebiliriz. Kas, kemik ve tendonlarımızın içerisinde bulunan bu bileşen madde organlarımızın desteklenmesinde görev alıyor. Böylece de hem cildimizin ışıl ışıl parlamasına hem de vücudumuzun daha sıkı, genç bir görünüme kavuşmasına yardımcı oluyor. Yaş ilerledikçe vücudumuzdaki kolajen üretimi azaldığı için takviye olarak dışarıdan almak da büyük önem taşıyor. Bugünkü yazımda sizin için en iyi ürünleri listeledim. Bütçe dostu ve kaliteli bir ek besin kullanmak istiyorsanız mutlaka eczaneye gitmeden önce yazımıza göz atın.

En İyi Ürünler Listesi

En iyi kolajen takviyeleri
Solgar

Listemizin ilk sırasında yılların uzmanlığı ile oldukça kaliteli ürünler üreten markanın “Collagen Hyaluronic Acid Complex” adlı takviyesi var.

Bu ürün 30 tabletten oluşuyor. Hyaluronik asit ile zenginleştirilmiş formülü sayesinde metabolizma hızını dengeliyor, bağışıklık sistemimizi güçlendiriyor.

Kullanıcı yorumlarına bakıldığında da uzun vadeli kullanımda önemli sonuçlar edildiğini görüyoruz. Spora destek olarak da tercih edilebilen bu ürün cilt sorunlarının tedavisine de iyi geliyor.

Fiyatı: 235 lira ancak indirim döneminde 190 lira civarına inebiliyor.

Ekran Resmi 2020 09 13 22.59.25 kolajen 1 | Shuayip.com
Mizon

İkinci ürünümüz Mizon markasının serumu. “Original Skin Energy Collagen” olarak geçen bu ürün içindeki vitamin ve mineraller sayesinde cildin kaybolan esnekliğini kazanmasını sağlıyor.

Cildi derinlemesine nemlendirdiği için kuru ciltler de tercih edebiliyor. Ayrıca dış etkenlere karşı da koruyuculuk sağladığı için günlük kullanılabiliyor.

Ürünün kullanıcı yorumlarında alan kişiler zaman içerisinde değişimi gözle görebildiklerini söylüyorlar. Otuz ve otuz beş yaz üzeri için oldukça uygun.

Fiyatı: 300 lira civarında ancak indirimli dönemde 209 lira gibi bir etiketle satılıyor.

51fg3n7otuS. AC SL1080 768x768 1 kolajen 2 | Shuayip.com
Day2Day

Listemizin üçüncü sırasında yine çok satan bir ürün bulunuyor. Day2Day markasının özel üretimi olan bu takviye kolajen, peptid, glutatyon, hyaluronik asit, vitamin ve mineraller içeren bir tozdan oluşuyor.

Farklı bir formda olması da tablet yutmak istemeyenlere daha çekici geliyor diyebiliriz. İlave şeker ve katkı maddesi içermediği için temiz içerikli bir ürün olarak görülüyor. Gluten alerjisi olanlar da kullanabiliyor.

İçerisinde aynı zamanda D vitamini ve çinko da bulunuyor. İskelet sistemi ve bağışıklığa iyi geliyor. Günlük tüketim miktarı ise bir ölçek yani 10 gram.

Fiyatı: 334 lira ama indirimli olarak alırsanız 146 lira civarına geliyor.

718yRBecuTL. AC SL1500 266x675 1 kolajen 3 | Shuayip.com
SuperSerum

Bu ürünümüz de yine serum formunda. İçerisindeki kolajen ve C vitamini ile cildi besliyor. Aynı zamanda nemlendirici ve yumuşatıcı olarak da kullanılabiliyor.

Cilt tonunu eşitleme ve aydınlatma özelliği de bulunuyor. Doğal nem kaybını azaltan bu ürün sabah ve akşam nemlendirici kreminizi sürmeden önce kullanılabiliyor.

Masaj yaparak uygulanması oldukça önemli. Kullanıcıların ciltlerinin bir süre sonra çok daha yumuşak olduğunu ifade ediyor. Esneklik kaybı ve kırışıklıklar için de tercih edilebiliyor.

Fiyatı: 100 lira ancak indirimli olarak alırsanız 80 lira gibi bir etiketi var.

Ekran Resmi 2020 09 13 22.51.18 kolajen 4 | Shuayip.com
Voonka

Listemizin son ürünü Voonka markasının “Collagen Hyaluronic Acid” adlı tableti. 32 tablet şeklinde satılıyor. Uzun yıllardır bu alanda çalışan markanın ürünleri gerçekten çok kaliteli diyebiliriz.

Cildinize kaybettiği nemi kazandıracak vitaminlerle zenginleştirildiğini söylemek mümkün. Aynı zamanda kullanıcılar da iki ya da üç hafta sonra etkisini ciddi şekilde gördüğünü ifade ediyor.

Fiyatı: 180 lira ancak indirimli olarak aldığınızda 120 lira civarında satın almanız mümkün.

Genel Yararları

  • Kolajen takviyelerinin yararlarına kısaca baktığımızda ilk olarak kırışıklıkları azalttığını ifade edebiliriz.
  • Saç ve tırnak sağlığına iyi geliyor.
  • Yaraların hızlı iyileşmesini sağlıyor.
  • Sindirim sistemini düzenliyor.
  • Kas kütlesini arttırıyor.

Not

Bu yararlardan faydalanmak için kendi bütçenize ve beklentinize uygun bir ürünü tercih edebilirsiniz. Satın almak için linke göz atabilirsiniz:

İlginizi Çekebilir:

Veganlarda B12 Eksikliği: Alternatif Vitamin Takviyeleri

Möller’s Balık Yağı: 8 Yararlı Özelliği ile Detaylı İnceleme

Umca Solüsyon Damla: Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirin!

Yaşlanma Karşıtı Takviyeler

Bepanthol Cilt Bakım Kremi: Bepanten Ürünlerine Yakından Bakalım

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarıya Kaydır