Redoxon Kids: Çocuklar İçin Direnç Arttırıcı

Havaların soğuması ve okulların açılmasıyla birlikte çocukların hastalık mevsimi de başlamış oldu. Soğuk algınlığı ve nezle başta olmak üzere küçük yaşta bireylerde görülen rahatsızlıklar hem onların hayatını olumsuz etkiliyor hem de ailelerin çok üzülmesine neden oluyor. Ama Redoxon gibi takviye edici vitaminler kullanarak bu durumu engelleyebilirsiniz. Bugün sizin için ülkemizde en çok tercih edilen Redoxon Kids tabletlerini inceledim. Çocuklarınızı korumak için içerisinde hem C hem D vitamini hem de Çinko bulunan bu takviye gıdadan alabilirsiniz. Bakalım bu ürün nasıl kullanılıyor ve çocuklarımızı nelerden koruyor.

Öne Çıkan Özellikleri

  • C ile D vitamini ve Çinko içerir.
  • Bağışıklık kuvvetlendiricidir.
  • Çiğnenebilir yapıdadır.
  • Çilek, portakal ve papaya aromalı tadı lezzetlidir.
  • 4 yaşından büyük tüm çocuklara uygundur.
  • Düzenli tüketime uygundur.
  • Fiyatı 85 liradır.

Redoxon Kids ile çocuklarınız koruma altında
Sağlıklı Yaşam

Redoxon Kids ile İlgili Detaylar

Özellikle de mevsim geçişi dönemlerinde kullanılan bu ürün Bayer firması tarafından üretilmektedir. Almanya’dan ithal edilir. 4 yaşından büyük tüm çocuklara uygundur. 4 ile 10 yaş arasında günde 2 tablet şeklinde kullanılır. 11 yaş üzerindekiler ise günde en fazla 3 tablet alabilirler.

Çiğnenebilir formda olması küçük yaşta bireylerin bu ürünü ilaç gibi değil de şeker gibi tüketmesine yardımcı olur. Tadı da lezzetli olduğu için itiraz etmeden kullanırlar. Ürünün içeriğinde glikoz şurubu, şeker, sığır jelatini bulunmaktadır. Bu bakımdan ne yazık ki vegan ve vejeteryan bireyler için uygun değildir. Nişastadan elde edilen bir şeker türü olan Maltodekstrin kullanılarak üretilir.

Renklendirici olarak ise karmin ve kurkumin kullanılmaktadır. İçeriğindeki maddeler sağlık açısından herhangi bir zarar teşkil etmez. Ancak eğer çocuğunuzun şeker tüketimi konusunda bir hassasiyetiniz varsa dikkatli olmanızda yarar var.

Ürün 60 miligram C, 10 mikrogram D vitamini ve 5 miligram da Çinko içermektedir. Şeker oranı konusunda bir bilgi verilmemiştir. Portakal, çilek ve papaya aroma vericiler kullanılarak yapılmıştır. Parlatıcı olarak da balmumu ve karnauba içermektedir.

Dini açıdan Helal sertifikası olduğunu söyleyebiliriz. Üretimde Domuz ürünleri kullanılmamaktadır. Eklenen jelatin sığırdan üretilir. Değerleri bakımından baktığımızda ise bir tablet ilacın iki mandalina, bir avuç kabak çekirdeği ve iki adet yumurta sarısı ile eş değer olduğunu görüyoruz. Yani oldukça besleyici.

maxresdefault 1 redoxon 1 | Shuayip.com

Sağlıklı Yaşam

Yararları

Bu takviye gıda çocukların bağışıklığını destekler. Gelişmiş formülü ile büyüme çağındaki bireylerin çok daha dirençli olmasını sağlar. İçerisindeki C vitamini değerleri ile cilt sağlığını güçlendirir ve kolajen ihtiva ettiğinden gelişimlerine yardımcı olur.

D vitamini değerleri ile kemik ve kas sağlığını destekler. Ayrıca Çinko ile de tırnak, saç, göz ve beyin gelişimine katkı sağlar. Korona döneminde ve okul zamanında sık yaşanan nezle ve gribal enfeksiyon gibi sorunların önüne geçtiği bilinmektedir.

Kullanıcı Yorumları

Ürünü kullanan kişilerin genellikle çok memnun olduğunu görüyoruz. Aileler her ne kadar beslenme düzeni konusunda dikkatli olsa da bazen bazı minerallerin yiyeceklerden alınması oldukça zor oluyor. Bu bakımdan böyle ürünler kullanmanın yararlı olduğunu düşünüyorlar.

Soğuk havalarda enfeksiyon riskini en aza indiren bu ürün yutulan ilaçları sevmeyenlere de çok uygun. Çiğnenerek tüketiliyor olması onu benzer versiyonlarından öne çıkartıyor. Genel olarak tüketenlerin görüşleri de bunu destekleyici yönde diyebiliriz.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Her Gün Kullanmak Güvenli mi?

Bu ek gıdayı her gün kullanmak güvenlidir. Ancak sadece söylenilen dozda kullanılması gerekmektedir.

Diyabet Hastaları da Kullanabilir mi?

Bu ürün tatlandırıcı içermektedir. Diyabet hastaları tatlandırıcılı bu tür ürünleri kullanabilir. Ancak yine de tamamen emin olmak isterseniz doktorunuzdan bilgi alıp o şekilde tüketime başlayabilirsiniz.

Hamileler ve Emziren Anneler Kullanabilir mi?

Her ne kadar bu ürün yetişkinler için üretilmiş olmasa da hamile kadınlar ve emziren anneler için de uygundur. Yine de onlara özel formüllü ürünler olduğunu da belirtmekte yarar var. Bu bakımdan mutlaka doktorunuza danışın.

Gluten İçerir mi?

Bu üründe çok düşük miktarda Gluten bulunur. Türk Gıda Kodeksine göre Gluten hassasiyeti olanlara da uygundur.

İlginizi Çekebilir:

Möller’s Balık Yağı: 8 Yararlı Özelliği ile Detaylı İnceleme

Umca Solüsyon Damla: Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirin!

Zencefil Koronaya Karşı Etkili mi?

Bilinmeyen Yönleriyle Grip Aşısı: Sık Sorulan 5 Soru ve Cevapları

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarıya Kaydır