Tchibo Elektrikli Kahve Değirmeni

Daha önceki yazılarımda kahve tutkunu olanların ve evinde profesyonel bir deneyim yaşamak isteyenlerin işine yarayacak kahve çekirdeği öğütücülerinden bahsetmiştim. Bugün de sizin için Tchibo markasının özel olarak tasarladığı, biraz daha üst seviye bir öğütücüyü tanıtmak istedim.

Tchibo elektrikli kahve değirmeni evde yaptığı içeceklerin çok daha taze olmasını isteyenler için oldukça uygun bir ev aleti diyebiliriz. Bu öğütücü fiyat olarak benzer modellerinden pahalı olsa da parasını hak edecek oldukça farklı işlevlere sahip bir ürün.

Profesyonel kahve deneyimi için elektrikli değirmen kullanabilirsiniz
Profesyonel Deneyim

Tchibo Elektrikli Kahve Değirmeninin Özellikleri

Bu ürün paslanmaz çelik gövdesi ve tam yirmi altı farklı öğütme seviyesi ile farklı kahve değirmenlerinden çok daha üstün bir model.

Kahve değirmeninizi kullanarak öğütülmüş kahve dozajını bardak sayısına, istediğiniz gramaja ya da öğütme süresine göre ayarlayabiliyorsunuz. Bu da kahve deneyiminizi çok daha üst noktalara taşıyor.

Eğer yaptığınız bütün içeceklerin çok daha lezzetli ve homojen olmasını istiyorsanız bu durumda değirmenin kaliteli konik şekilli öğütücüsünü kullanmanız yeterli.

Bu makineyi kullanarak French Press için kalın çekim yapabiliyorsunuz. Ayrıca espresso bazlı içecekler hazırlamak için aletin özel ayarını kullanmanız mümkün. Ürünün entegre ölçeği hazırlayacağınız içeceğe göre çok daha uygun bir öğütme seviyesi ayarlamanıza da yardımcı oluyor.

Ürünün kapasitesi dört yüz gram kahve çekirdeği alacak şekilde tasarlanmış. Toplama haznesine baktığımızda ise yüz gram öğütülmüş kahve alacak bir boyutu olduğunu ifade edebiliriz.

Bu değirmenin temizliği de oldukça kolay çünkü hunili konik bir öğütücüsü var. Kendinize istediğiniz içeceği hazırlamadan önce çekirdeklerinizi tam istediğiniz gibi öğütebilir, kusursuz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

image match jpg tchibo 1 | Shuayip.com
Çekirdekleri İstediğiniz Gibi Öğütebilirsiniz

Teknik Bilgiler

Ürünün gövdesi siyah ve gümüş renklere sahip. Şık tasarımı ile mutfağınıza estetik katacak değirmenin hazneleri ise şeffaf.

Paslanmaz çelik malzemeden yapıldığı için uzun ömürlü olduğunu söylemek mümkün. Aynı zamanda ölçülerine bakıldığında da eni, yüksekliği ve derinliği olarak 14 x 35 x 23 santim olduğunu görüyoruz.

Ürünün kutusundan çıkan temizleme fırçası ile değirmeni istediğiniz gibi rahatça temizleyebiliyorsunuz. Bu elektrikli öğütücünün ağırlığı yaklaşık 2165 gram.

160 Watt gücünde. Kablo uzunluğu 125 santim ve ürünün fiyatı da markanın kendi sitesinde 1.299,00 lira. Eğer kampanyalı dönemde almayı tercih ederseniz fiyatın biraz daha azalacağını da belirtmekte yarar var.

Öneriler

Ürünün kullanım önerilerine baktığımızda ilk karşımıza çıkan çekirdeklerin aromasının korunması konusu oluyor. Eğer çekirdeklerin kokusu azalmasın istiyorsanız öğütme işlemini içeceğinizi hazırlamadan hemen önce yapmanızda çok büyük bir fayda olacaktır.

İçeceğinizi makinede ya da moka potta yapmanız fark etmez önemli olan onu içmeden hemen önce öğütme işlemini gerçekleştirmeniz. Bir diğer öneri de öğütme seviyesi ile ilgili. Bu değirmen benzer modellerinden farklı olarak seviyenin kullanıcıların damak tadına göre belirlenmesine olanak tanıyor.

Bu değirmen ile içeceğinizi nasıl hazırlamak istiyorsanız öğütme işlemini de ona göre yapabiliyorsunuz. Ayrıca makinenin entegre ölçesi size içeceğinizin yoğunluğunu ayarlamanız konusunda büyük bir kolaylık sağlıyor.

Konik öğütücü ile çekirdeklerinizi homojen bir şekilde öğütebiliyor, kahve miktarını da kendiniz ayarlayabiliyorsunuz. Eğer bu alanda kendinizi biraz daha fazla geliştirmek ya da sevdiklerinize kafe profesyonelliğinde bir deneyim yaşatmak istiyorsanız bu değirmen tam size göre.

Tchibo elektrikli kahve değirmenini gönül rahatlığıyla alabilirsiniz
Yeni Nesil Ürünler

Dikkat Edilecekler ve Uygulama

Bu değirmeni kullanırken çekirdekleri doldurmadan önce istediğiniz öğütme seviyesini 1 ila 26 santim arasında ayarlamanız gerekiyor. Bu sayede çekirdeklerin öğütücüye sıkışmasına da engel oluyorsunuz.

Mesela şöyle bir miktar belirleyebilirsiniz. Espresso için 1 ila 6 santim arasında. Standart içecekler için 1 ila 16 santim arasında. French Press gibi bir araç için kalın öğütme işleminde de 16 ila 26 santim arasında.

Öğütme işlemi sırasında miktar ayarı yapmak için bardak sayısına ya da göre bir seçin yapabilir, manuel olarak ayarlamayı da tercih edebilirsiniz.

Miktarı bardak sayısına göre ayarlamayı tercih ettiğiniz durumlarda menü düğmesine ekranda fincan sembolü ve 1 görünene kadar basmanız gerekiyor.

Fincan sayısını belirlemek için artı ya da eksi tuşlarını kullanabilirsiniz. İşlemi başlatmak için start ve stop düğmeleri bulunmaktadır. Öğütme süresi boyunca ekranda fincan sayısı görüntülenecektir.

İşlem tamamen bittiğinde üç sinyal sesi gelir ve ekranda öğütülmüş fincan sayısı gösterilir. Bunun ardından hazneyi cihazdan çıkartmalısınız Hazne kapağı ve duvarlarına yapışmış tozları ayırmak için hafifçe vurun, kapağı saat yönünün tersine çevirip çıkartın ve kahveyi istediğiniz gibi kullanın.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarıya Kaydır