Çok Satan Bebek Oyuncakları: 6 Aylık Bebeklere Uygun Ürünler

Üç ile altı ay arasındaki bebekler artık çocuk odasında yatıp öylece bıraktığınız yerde durmak istemezler. Enerjilerini atmak ve kendilerini dış dünyaya kanıtlamak isterler. Bebeğinizin size hala küçük göründüğünden eminim ama onların gelişimlerine de katkı sağlayacak oyuncaklar alma zamanınız geldi. İster kendi bebeğinize ister bir yakınınızın bebeğine hediye alırken tercih edebileceğiniz hem eğlenceli hem öğretici ürünleri merak ediyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz.

Bebek oyuncakları
Zeka Gelişimine Yardım Edecek Tercihler Yapın

Bebeklere Oyuncak Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebeğinize güzel bir ürün satın almak istiyorsunuz ve piyasada bulunan onlarca çeşit kafanızı mı karıştırdı? Bu konuda size yardımcı olacak harika alternatifler hazırladık. Ancak bunlarla ilgili detaylı bilgi vermeden önce üç ile altı ay arasındaki bebeklere hediye alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsetmeliyiz. Belli kriterleri göz önünde bulundurursanız onların hassas bünyelerine herhangi bir risk teşkil etmeyecek harika seçimler yapabilirsiniz.

Bu kriterlerin başında ilk seçtiğiniz ürünün yumuşak ya keskin uçlarının olmaması olacak. Üç ile altı ay arasındaki bireylerin ellerine aldıkları her şeyi ağızlarına götürmeye meyilli olduklarını düşününce neden bu konuda dikkatli olmanız gerektiğini de daha iyi anlayacaksınız. Alacağınız oyuncağı ağzına götürdüğünde onun için sakınca yaratacak bir durum olmaması gerekiyor. Bu nedenle sadece yumuşak ve keskin ucu olup olmadığına değil içeriğindeki maddelere de bakmalısınız.

Piyasada satılan ürünlerin kaliteli ve sağlık açısından risk teşkil etmeyen özellikte olduğundan emin olamıyorsanız mutlaka CE belgesi olup olmadığına bakın. Bu belgeye sahip ürünlerde bir tehlike yoktur ama böyle bir sertifikası yoksa direkt elemenizde yarar var.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da oyuncağın sevimli olması. Bunun ne gibi bir anlamı olduğunu merak ediyorsanız bebeğin büyüme çağında rahatsız edici yüz ya da şekillerle karşılaşmasının zihinsel gelişimi açısından sakıncalı olduğunu ifade edebiliriz. Öğrenme aşamasında sahip oldukları eşyalar onları hayatları boyunca etkileyebilir.

Bu çağdaki bireylere aldığınız ürünleri anlatırken tane tane konuşmalı ve sesinizi takip etmesini sağlamalısınız. Bu sayede ona anlattığınız şeyleri anladığından emin olabilirsiniz. Bir diğer kriter ise seçimlerinizi daha çok sesli ürünlerden yapmanızla ilgili. Onlar için ses önemlidir, unutmayın.

Üç boyutlu ve renkli ürünleri de tercih edebilir, zeka gelişimlerine olumlu yönde katkı sunabilirsiniz. Ayrıca küçük parçalara sahip ürünleri almaktan kaçınmanızda büyük yarar var. Son olarak da yumuşak küçük toplar almamanızı öneririz çünkü ağzına alması halinde boğulma tehlikesi oluşabilir.

Üç – Altı Aylık Bebeklere En Uygun Oyuncak Alternatifleri

Diş Kaşıyıcı

Diş kaşıyıcılar bebeğinizin diş çıkartma dönemi için idealdir. Diş etlerinin kaşındığı bu zorlu süreci daha kolay atlatmasını istiyorsanız mutlaka bunlardan edinmelisiniz. Bu ürünlerin en önemli yararlarından biri de dişleri kaşınınca yabancı cisimleri ağzına sokması gerekmez. Diş kaşıyıcı ile oynadıklarında bu konuda risklerin minimuma ineceği düşünülmektedir.

Oyun Halısı

Üç ayını dolduran küçük bireylerin en sevdiği ürünlerden biri de oyun halılarıdır. Bu halıların çeşidine göre değişmekle birlikte oldukça uzunca bir süre oynamaları mümkündür. Hayvan figürlü, şehir desenli ya da üzerinde çeşitli objeler olan bu halılar dış dünyaya ilgi duymaya başlayan bebeğin yaratıcılığını geliştirme konusunda oldukça büyük önem taşımaktadır. Renkleri öğrenmeleri konusunda da onlara yardımcı olabileceklerini söylemek mümkün.

Çıngıraklı Top

En sevilen sesli ürünlerden olan bu topların içine farklı nesneler atılabilir. Zeka gelişimi konusunda oldukça yararlı olan bu ürünler bebeğin dikkatini çekerek daha uzun süre oynamasına olanak tanıdığı için aileler tarafından da sıkça tercih edilir. Bebeğiniz bu toplarla tek başına oynayabilir ve topun arkasında koşarak enerjisini boşaltabilir.

Banyo Ürünleri

Banyoda kullanılan ve yıkanmayı sevdiren bu ürünler arasında özellikle de lastik ördek figürleri vardır. Ördek dışında çeşitli objelerden de oluşabilen bu lastik ürünler motor becerilerini geliştirmede rol oynar. Bebeğinizin yıkanırken hem eğlenmesini hem de bir şeyler öğrenmesini istiyorsanız bu ürünlerden tercih edebilirsiniz.

Tahta Kitaplar

Tahta kitaplar okuma alışkanlığı kazandırmak için kullanılır. Bebeğin hem yaratıcılığını geliştiren hem de aynı zamanda eğlenmesini sağlayan bu kitapları bebeğinizi uyuturken de kullanabilirsiniz. Ancak bebeğin bu kitaplarla oynarken yanında olmanızda yarar var. Çünkü ağzına sokup çiğnemeye çalışabilir.

Bloklar

Üst üste konarak çeşitli şeyler üretilen bu ürünler de yine bebeğin motor becerilerini geliştirmesine büyük katkı sunar Anaokullarında da kullanılan bu ürünleri renkleri ve sayıları öğretmek için de tercih edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:

En İyi Bez Markaları: 3 Farklı Marka!

Okulda Başarıyı Arttırma Yöntemleri!

Okul Alışverişinde Neye Dikkat Edilmeli?

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarıya Kaydır