Umca Solüsyon Damla: Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirin!

Korona dönemi ve havaların soğuması ile artan grip vakaları derken hastalıklardan korunmak için bağışıklık sistemimizi çok daha fazla güçlendirmemiz gerekir hale geldi. Bunu sağlamak için de takviye gıdalardan yararlanabiliyor, sağlıklı beslenmeye dikkat ediyoruz. Ben de bugün oldukça etkili bir ürünü incelemek istedim: Umca Bitkisel Solüsyon Damla içeriğindeki zengin vitamin ve minerallerle vücudumuzu koruma altına alıyor. Bakalım bu takviyenin ne gibi özellikleri var ve damla kimler için uygun.

Öne Çıkan Detaylar

  • 100 gram çözeltide 80 gram Pelargonium Sidoides bitkisi kökü ekstresi bulunur.
  • Koruyucu olarak etonol ve gliserol kullanılmıştır.
  • Enfeksiyonlarda, solunum yolu hastalıklarında etkilidir.
  • Kulan burun boğaz sorunları ve soğuk algınlığında da kullanılabilir.
  • Öksürük, ateş, halsizlik ve boğaz ağrısının tedavisinde destekleyicidir.
  • Fiyatı (50 ML) 85 ile 100 lira arasında değişir.

Umca damlayı sizin için inceledim
Sağlıklı Yaşam

Umca Solüsyon ile İlgili Detaylar

Umca Solüsyon Damla eczanelerde satılan bitkisel bir takviyedir. Üst solunum yollarının tedavisine destek amacıyla kullanılır. Aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirici özelliği de olduğu için kendinizi yorgun ve hastalanmaya meyilli hissettiğiniz dönemlerde de tercih edebilirsiniz.

Güney Afrika’nın bir bölgesinde yetişen pelargonium sidoides yani Afrika sardunyasından yapılmaktadır. İçeriğinde sadece etanol ve gliserol olduğu için katkı maddesi bakımından da temiz içeriklidir diyebiliriz. Salgın hastalıkların tedavisi için kullanılan bu solüsyon alternatif tıpta da önemli bir yer tutar. Yaygın tüketilen doğal destekleyicilerden biridir.

20 ve 50 mililitrelik cam şişelerde satılmaktadır. Şurup ve tablet formları da mevcuttur ancak solüsyon halinin daha hızlı etki ettiği düşünülmektedir. Günlük olarak suya eklenerek kullanılır. Son dönemlerde artan vakalarla birlikte satışları da çok ciddi şekilde yoğunlaşmıştır diyebilir. Ülkemizde hem yetişkinler hem de çocuklar için kullanılan bu solüsyon doktorlar tarafından da önerilmektedir.

Özellikle Covid-19 virüsüne karşı da tavsiye edilen bu ürünün virüsleri bloke ettiği ve virüslerin vücuda girdiklerinde de bize daha az zarar vermesini sağladığı düşünülmektedir.

grip ve soguk alginligi umca 1 | Shuayip.com
Sağlıklı Yaşam

Nasıl Kullanılır?

Bu destekleyici ürün yetişkinlerin yanı sıra bir yaş ve üzeri çocuklarda da kullanılmaktadır. Vücudun direncini arttırdığı düşünüldüğü için belli dönemlerde tüketilmesinde herhangi bir sakınca yoktur.

Çok eski yıllardan beri tedavi amaçlı kullanılan Afrika sardunyasından üretildiği için klinik çalışmalarla da etkisi kanıtlanmıştır. Bu bakımdan en güvenilir direnç arttırıcı ilaçların başında gelmektedir diyebiliriz. Kimyasal ürünlere karşı iyi bir alternatiftir.

Üst solunum yollarıyla ilgili sorunlarda eczacılar tarafından da önerilmektedir. Hastalığın semptomlarının azalmasına da yardımcı olur. Soğuk kış aylarında vücudun savunmasını güçlendirmek amacıyla kullanılabilir. Kalabalık ortamlarda bulunan yetişkinler ve okula giden çocuklar için oldukça iyidir.

Yetişkinler günde 3 kez toplam 30, 1 ile 5 yaş arası çocuklar günde 3 kez toplam 10 ve 6 ile 12 yaş arası çocuklar ise günde 3 kez toplam 20 damla şeklinde kullanabilir. Fazla kullanılmasına gerek yoktur. 1 yaşın altındaki çocuklar, hamile kadınlar ve emziren anneler kullanmamalıdır.

Yararları

Bu direnç arttırıcının en bilinen yararları arasında bizi grip, soğuk algınlığı ve boğaz enfeksiyonuna karşı koruması bulunuyor. Virüslerin neden olduğu gripten korunmak ya da hastaysanız kısa sürede iyileşmek için güvenle tercih edebilirsiniz. Hastayken kullanmaya başladığınızda semptomlarınız da daha kısa sürede geçer.

Virüs kaynaklı diğer problemlerde de kullanılabilir. Soğuk algınlığı ve boğaz enfeksiyonu olan kişiler iyileşme sürecini hızlandırmak, ateş, yorgunluk ve halsizliği azaltmak için tercih ederler. Aynı zamanda öksürük olan kişilerde de etkilidir. Son olarak da sinüzit için kullanıldığını ifade edebiliriz. Hem tedavide hem de semptomların azaltılmasında etkilidir.

Yan Etkisi Var mı?

Dirençte arttırıcı solüsyon olarak geçen bu ürün tamamen bitkisel olarak üretildiğinde yan etkisi olmadığını ifade edebiliriz. Temiz içerikli olduğundan güvenle kullanılabilmektedir. Ancak yine de içerisindeki maddelere karşı alerjisi olan ya da olma ihtimali olan kişilerin dikkatli tüketmesi gerekir.

Bronşit olan kişilerde mide yanması, karın ağrısı, ishal ya da mide bulantısına neden olabileceğini de belirtmekte yarar var. Eğer sakıncalı bir durum olacağını düşünüyorsanız mutlaka doktorunuza danışın.

İlginizi Çekebilir:

Möller’s Balık Yağı: 8 Yararlı Özelliği ile Detaylı İnceleme

Markette Satılan Sabunlar Sağlığa Zararlı mı? Bilinmeyen Yönleriyle Doğal Ürünler

Demir Eksikliği Nasıl Giderilir? 4 Pratik Öneri ile Sağlığınıza Kavuşun!

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarıya Kaydır