Ardıç Katranı Sabunu: 1001 Şifalı Sabun

Ardıç Katranı Sabunu Nedir?

Bütünüyle doğal içeriklere sahip bu sabun katrandan üretilir. İnsanlar geçmişten beri özellikle cilt problemleri başta olmak üzere birçok rahatsızlıkları için bu sabunu kullanmıştır. Faydalı olduğu cilt problemleri özellikle sivilce ve egzamadır. Koyu kahverengi ve aromatik bir kokuya sahiptir. Alternatif tıpta da sıklıkla kullanılmaktadır.

Ardıç Katranı Sabunu Faydaları Nelerdir?

skin health 1 sabun 1 | Shuayip.com
Pratik Bilgiler

Cilt problemlerini iyileştirir

Derimizde yaşanan yağlanmalar ve gözenek tıkanmaları cildimizin hava almasını engeller. Cildi temizlemek ve beslemek amacıyla kullanılan Ardıç sabunu sivilce ve akne gibi cilt problemlerini iyileştirdiği bilinmektedir. Cildinizi düzenli olarak temizliyor ve bakım yapıyorsanız bu ürün tam size göre. Ayrıca ciltte bulunan koyu lekeleri de temizleme özelliği vardır. Cildin yağlanması sonucunda ortaya çıkan sivilceleri, cildi temizleyerek engelliyor. Geçmişten beri alternatif tıpta kullanılan bu ürün egzama, uyuz ve sedef gibi ağır cilt hastalıklarının tedavisinde ilk tercih edilen ürünlerden biri olmuştur. Ayrıca mantar hastalıklarına da iyileştirici etkisi olduğu bilinmektedir. Ayrıca antiseptik özellik göstermesi nedeniyle ciltteki zararlı mikroorganizmalar ve bunların kötü etkilerinden sizi korur, özellikle ayak kokusunu gidermekte kullanılır. Güneş lekelerine de iyi geldiği bilinmektedir.

Neden Organik Sac Bakim Urunleri2 sabun 2 | Shuayip.com
Pratik Bilgiler

Saç ve saç derisi problemlerini iyileştirir

Birçok faydası bulunan bu ürünün saç ve saç derisine de büyük faydaları bulunur. Şampuan, saç maskesi ve saç kürü olarak kullanılır. Sizde sağlıklı ve güçlü saçlara sahip olmak istiyorsanız bu üründen faydalanabilirsiniz. Özellikle saç köklerine faydası bulunur ve bu sayede saç dökülmelerini en aza indirir. Ayrıca saçkıran hastalığına da faydalı etkileri bulunur. Saç kökleri hücrelerini yenilemektedir. Saçlara doğal bir parlaklık ve canlılık sağlar ve bunun yanında antiseptik özelliğiyle saç ve saç diplerinizi derinlemesine temizler. Okula giden miniklerin yaşadığı bit sorununu çözmek için tavsiye edilir. Kepek sorunlarının da kolaylıkla üstesinden gelir.

Ardıç Katranı Sabunu Nasıl Kullanılır?

ardic katrani sabunu faydalari sabun 3 | Shuayip.com
Pratik Bilgiler

Vücudunuzda herhangi bir bölgeye uygulamanız için tek yapmanız gereken şey, köpürtmektir. Köpürttüğünüz sabunu yüzünüze, saçlarınıza ve saç diplerinize dairesel hareketlerle masaj yaparak yedirin. Ardından 2-3 dakika sonra bol suyla durulanması yeterli olacaktır. İsterseniz daha az suyla köpürtüp, aynı hareketleri uygulayarak yüz maskesi olarak kullanabilirsiniz. İşiniz bittiğinde bol suyla durulayıp kuru bir yerde saklayabilirsiniz. Ayrıca günlük kullanıma uygundur, herhangi bir zararı bulunmaz.

Ardıç Katranı Sabunun Yan Etkileri Var mı?

Ardic Katrani Sabunu Faydalari Nelerdir 1 sabun 4 | Shuayip.com
Pratik Bilgiler

Hiçbir yan etkisi ve zararı bulunmaz, ancak alerjik bir bünyeye sahipseniz nadiren de olsa vücudunuz alerjik reaksiyonlar gösterebilir. Yine aynı şekilde herhangi bir hastalık için ilaç alınıyorsa, kullanmadan önce doktorunuza danışmakta fayda vardır. Aşırı kullanımı hassas ciltlerde kaşıntı yapabilir. Genelde günde 1 veya 2 kere kullanılması uygundur. Ayrıca göz temasından sakınmanız gerekmektedir. Bu gibi durumların haricinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca eğer kuru bir yerde saklanırsa yıllarca bozulmadan durabilir ve hiçbir problem oluşturmaz.

Ardıç katranı Sabunu Önerilir mi?

Jabon de brea sabun 5 | Shuayip.com
Pratik Bilgiler

Amerikan doktorlar, antiseptik etkisi bulunması ve cilt üzerindeki iltihapları yok etmesi sebebiyle yıllarca Amerikalı askerlere kullandırılmasını sağlamıştır. Özellikle böcek ısırıklarının yarattığı enfeksiyonu azaltmada kullanılmıştır. Muhtemelen içeriğinde bulunan maddeler sayesinde böcekleri ve sinekleri uzak tutucu etkiye sahiptir. Cildiye uzmanları ise dermatit ve cilt yanıkları gibi ağır problemler için kullanılmasını tavsiye etmektedir. İçeriğinde hiçbir parfüm ve kimyasal bulundurmadığı için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ciltte kurutma Yapar mı?

ardic katrani sabunu 155 gram 3 lu paket sabun 6 | Shuayip.com
Pratik Bilgiler

Kalıp sabunlar genelde ciltte kurutma yaptığı için insanlar duş jellerini kullanıyorlar. Fakat bu ürün doğal içeriklere sahip olması nedeniyle böyle bir etkisi bulunmuyor. İçeriğinde diğer ürünler gibi herhangi paraben veya kimyasal maddeler bulundurmuyor. Genellikle içerisine katılan zeytinyağı ve kakao yağı gibi ürünler kurutma etkisi yapmasını önlüyor.

Ardıç Sabunun Çeşitleri Nelerdir?

ardic sabunu nedir 1200x635 1 sabun 7 | Shuayip.com
Pratik Bilgiler

Kükürtlü, zeytinyağlı ve kakao yağı içeren türlerini bulmanız mümkün. Ayrıca zeytinyağının da cilde pek çok faydası bulunmaktadır ve doğal bir nemlendirici görevi görmektedir. Kükürt ise antiseptik özellik gösterdiğinden bakterileri öldürür. Saf katran içeren ürünleri tercih etmek yerine hint yağı, kakao yağı veya zeytinyağı içeren ürünleri tercih etmeniz saf katranın cildinizi kurutmasının önüne geçer.

Göz atın:

Kiraz Sapı Çayı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Diyet Yaparken Listenizde Bulunması Gereken En Sağlıklı Besinler

Sindirim Sisteminizin Saat Gibi Çalışmasını Sağlayan 9 Yöntem!

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarıya Kaydır