En İyi Kolonyalar: Pandemi Döneminin Çok Satan Ürünlerine Göz Atın!

2019 yılında başlayan korona salgını ne yazık ki geçen bunca zamana rağmen henüz sona ermedi. Her mevsim geçişinde artan vakalar canımızı sıkmaya devam ediyor. Yine kışa girerken daha çok kişinin hasta olduğunu öğreniyoruz. Bu da kolonya ve dezenfektan satışının ciddi anlamda artmasına neden oluyor. Bugün sizin için en güzel kokan kolonyaları derlemek istedim. Pandemide hijyeninizi sağlamak ve virüsleri öldürmek için bu ürünlerden yararlanabilirsiniz.

En sevilen kolonyalar
Pratik Bilgiler

En Sevilen Kolonya Markalar

Rebul

Listemizin ilk sırasında farklı kokuları ile tanınan ve oldukça sevilen bir marka var. Günümüzde en çok tercih edilenler arasında yer alan Rebul cumhuriyet tarihinin ilk kolonyasını üreten firma olarak da biliniyor.

Lavantalı ürünleri ile ünlenen markanın çok kaliteli ve müthiş kokulara sahip versiyonları da bulunuyor. Ellerinizi temizlemek ve aynı zamanda da güzel kokmak için kullanabileceğiniz bu ürünleri mutlaka tavsiye ederim. Ama en çok da lavantalı versiyonu seveceğinizi düşünüyorum.

en iyi kolonya markasi kolonya 1 | Shuayip.com
Rebul

Duru

İkinci ürünümüz ise Duru markasının kolonyası. Yoğun limon kokusu ile ülkemizde en çok satılan ürünler arasında yer alıyor. Okyanus, mandalina gibi farklı kokuları da bulunuyor. Eğer temizlik için kullanmak isterseniz bir sprey şişesine aktarıp sıkabilirsiniz. Ya da ferah bir koku ile rahatlamak isterseniz boynunuza sürmeyi deneyebilirisiniz.

Rebul markasından farklı olarak firmanın ürettiği ürünlerin oldukça ekonomik olduğunu da ifade edebiliriz. Büyük paketlerinden tercih ederseniz uzun süre kullanabilirsiniz. Bir litrelik şişeleri de mevcut. Zincir mağazalarda rahatlıkla bulunabiliyor.

kolonya tavsiyesi kolonya 2 | Shuayip.com
Duru

Eyüp Sabri Tuncer

İstanbul gibi büyük şehirlerde ana satış mağazaları bulunan markanın ürünlerini çeşitli marketlerin kozmetik reyonlarında bulmanız da mümkün. Büyük şişelerde satılan bu ürünlerin aynı zamanda mendilleri de bulunuyor.

Özellikle de ürünleri ile aynı şekilde kokan hijyenik mendilleri ile ünlenen markanın kokuları çok kalıcı. Neredeyse bir parfüm kadar da yoğun ve etkili olduğunu söyleyebiliriz. Okyanus esintisi gibi kokulardan hoşlanan kişiler severek kullanabilir.

kolonya onerileri kolonya 3 | Shuayip.com
Eyüp Sabri Tuncer

Selin

Ülkemizde en çok satan listesinin başında yer alan bu markanın ürünleri çok çeşitli yerlerde bulunabiliyor. Ekonomik boyutlu ürünleri ve kolay ulaşım imkanı ile herkesin zevkine hitap ediyor.

Bir litrelik plastik ambalajlarında alıp küçük şişelere koyarak uzun süre kullanabilirsiniz. Son zamanlarda korona ile birlikte satışları ciddi anlamda artan markanın sektörde önemli bir yeri olduğunu da ifade edebiliriz.

Yoğun ve güzel bir limon kokusu istiyorsanız, dezenfeksiyon amaçlı kullanacaksanız ve bütçe dostu bir ürün tercih ediyorsanız mutlaka bir göz atmanızda yarar var.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ülkemizde en çok satan ve sevilen ürünlere göz attığımıza göre şimdi de biraz temel bilgilerden bahsedelim. Seçim yaparken sadece ürünün kokusu ve fiyatı bir kriter olamaz. Aynı zamanda içerdiği alkol türüne, alkol miktarına ve içeriğindeki diğer bileşenlere dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde dezenfektan olarak kullansanız bile işe yaramaz hassas ciltlerin tahriş olmasına neden olabilir.

Kolonyaların içindeki alkol türüne baktığımızda etil alkol olduğunu görüyoruz. Ancak ne yazık ki bazı üreticiler maliyeti düşürmek adına metil alkol kullanıyor. Bu da insan sağlığına ciddi anlamda zarar verebilecek bir ürünün ortaya çıkmasına neden oluyor. Az önce önerdiğimiz markalar gibi büyük ve güvenilir firmaların ürünlerini tercih ederseniz bu konuda sorun yaşamazsınız.

Ayrıca alkolün türü dışında miktarı da çok önemli. Altmış, yetmiş ve seksen derece olmak üzere çeşitli alkol türleri mevcuttur. Bazı üreticiler yine maliyeti düşürmek adına bu noktada da bazı kurnazlıklara başvurabiliyorlar. Bir kolonyanın içindeki alkol miktarı ne kadar yüksekse ürünün o kadar kaliteli ve etkili olduğunu ifade edebiliriz.

Özellikle de korona döneminde dezenfektan gibi kullanmak için alıyorsanız alkol miktarının yüksek olmasına özen göstermelisiniz. Ayrıca dermatolojik testlerden geçtiğinden de emin olmanızda yarar var. Yoksa alerjik reaksiyonlar ortaya çıkması mümkün. Son olarak satın alırken cam mı yoksa plastik şişede mi tercih edeceğinize dikkat etmelisiniz.

Plastik şişede satılan ürünler bir miktar ısıya maruz kaldığından kolonyanın içine de kimyasal karışmış olabiliyor. Eğer bu konuda hassasiyetiniz varsa mutlaka cam şişedeki ürünlerden almaya özen gösterin.

İlginizi Çekebilir:

Çay Ağacı Yağı ile Dezenfektan Yapabilirsiniz: 6 Pratik Öneri

Ev Yapımı Temizlik Malzemeleri ile Tasarruf Zamanı: 5 Doğal Ürün

En İyi Çamaşır Deterjanları: 3 Kaliteli Ürünle İnatçı Lekelere Son!

Spor Matları Nasıl Temizlenir? 4 Püf Nokta

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarıya Kaydır