Marketlerde Satılan Filtre Kahve Çeşitleri

En sık tükettiğimiz kahve çeşitlerinden biri olan filtre kahve French Press, filtre kahve makinesi ya da mokapot gibi aletlerle demlenebiliyor. Aynı zamanda kapsül makinelerinde yapılabilen versiyonları da bulunuyor. Gündelik hayatımızı hoş kokusuyla dolduran bu içeceği daha pratik bir şekilde hazırlamak istiyorsanız kendinize hemen bir French Press edinebilir, sonra da markette satılan kahve çeşitlerinden birini tercih edebilirsiniz. Eğer bu sizin için yeterli olmuyorsa ve daha üst seviye bir deneyim arıyorsanız bu durumda da yapmanız gereken tek şey bütçenize uygun bir kahve makinesi ya da ocakta demleme yapabileceğiniz bir mokapot almak.

Filtre kahve yapabileceğiniz herhangi bir aletiniz olduktan sonra ise işiniz kolay. Artık migros gibi marketlerde de bulabileceğiniz Jacobs gibi uygun fiyatlı kahve çeşitlerinden alarak damak tadınıza uygun aromayı bulabilirsiniz. Ayrıca böylece uzun süre ve sık tüketimde mide hassasiyeti yaratan Nescafe granül ya da toz kahvelerden de içmek zorunda kalmazsınız.

pexels dominika roseclay 977876 scaled 1 market 1 | Shuayip.com
Sade Kahve

Filtre Kahve ile İlgili Temel Bilgiler

Bu kahve türünün diğerlerinden farkı çekirdeklerin orta seviyede öğütülüyor olması. Espresso gibi ince öğütülmeyen çekirdeklerin aroması da diğer kahvelere göre çok daha yumuşaktır. Günümüzde neredeyse herkesin damak tadına uygun bir içecek türü olarak görülmektedir. Sütlü ya da sade olarak içilebilen bu kahveler kağıt ya da metal bir filtre yardımıyla demlenir. Ayrıca bazı makinelerin kendi plastik filtrelerinin kullanılması da mümkünkündür.

İyi bir kahve çekirdeği demek pahalı bir ürün demek değildir. Yani kısacası siz de filtre kahve içmeyi sevenlerdenseniz marketlerde satılan ürünlerden alıp kendinize lezzetli bir içecek hazırlayabilirsiniz. Bugünkü yazımda sizin için bu kahve türlerini inceleyeceğim.

Markette Satılan Kahveler ve Özellikleri

Tchibo Gold

Listemizin ilk sırasında düşük bütçeli bir ürünümüz var. Bu kahveyi Migros da dahil olmak üzere çok çeşitli yerlerde bulabilirsiniz. Çağdaş, mahallerin içinde yer alan yerel ya da diğer zincir mağazalar bu kahveyi yaklaşık 25 ila 29 liralık fiyatlara satıyorlar.

Ürünün indirime girdiği dönemlerde bu kahveyi daha ucuza bile bulabilirsiniz. Tchibo markasının ucuz etiketli ürünlerinden biri olsa da yine de lezzetli ve yoğun bir aromaya sahip olduğunu söylemek mümkün. Afrika, Güneydoğu Asya ve Güney Amerika gibi bölgelerde yetiştirilen çekirdeklerden üretilen bu ürün vakumlu bir pakette 250 gram olarak satılıyor. İstediğiniz gibi kolayca demleyebilir, eşsiz Arabica ve Robusta çekirdeklerinin tadını çıkartabilirsiniz.

Marketlerde satılan filtre kahveler
Tchibo Gold

Kurukahveci Mehmet Efendi Colombian

Yılların Türk kahvesi markası Kurukahvesi Mehmet Efendi bir süredir bu alanda da farklı ürünler üretiyor. Columbian, Brazilian, Guatemala gibi çeşitli versiyonları bulunan bu kahveler de yine her tür mağazada kolayca bulunabiliyor. Fiyat olarak da Tchibo kahveye göre biraz daha ucuz.

Bu ürünlerin 250 ya da 80 gram gibi seçenekleri mevcut. Fiyatı da satılan yere göre değişmekle birlikte 22 ile 25 lira arasında. Kolombiya çekirdekleri en sevilen içeceklerden olduğu için kahve sevmeyenlere bile uygun olacaktır. Sert ve yoğun bir kahve tadı istiyorsanız sevmeyebilirsiniz ama günlük içimde kullanabilirsiniz.

Yüzde yüz Arabica çekirdeklerinden hazırlanan bu kahve de kendi özel paketinde satılıyor. Paketin özel tasarımı sayesinde kahvenin uzun süre taze bir şekilde muhafaza edilebileceğini de söylemekte yarar var.

Kahve Dünyası

Zincir kahve dükkanının son zamanlarda diğer kanallarda da satışa çıkarttığı bu ürünü de ülkemizde en fazla tüketilenler arasında yer alıyor. Getir ve Yemek Sepeti gibi eve servis yapan yerlerde de satıldığı için bu kahveye çok pratik bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.

Kendine has aroması ve yoğun tadı ile oldukça sevilen bu kahve acı kahve sevmeyenlere çok fazla hitap etmeyebilir. Ancak hem kolay ulaşılabildiği hem de ucuz olduğu için denemenizde yarar var. Satış kanallarına göre değişse de bu kahvenin fiyatı 250 gramlık paketi 24 ila 25 lira arasında.

beyaz french press beyaz kupa kahve dunyasi filtre kahve hediye seti kc9423371 1 ae43621558ae445bb7e6924d5d3dfcc0 market 2 | Shuayip.com
Kahve Dünyası

Jacobs Monarch

Dünyada en çok satılan markalardan biri olan firma dağıtım ağının geniş olması nedeniyle kolay ulaşılabilen bir marka diyebiliriz. Kahve kalitesi, kokusu, aroması bakımından da orta seviyenin üzerinde olduğu için pek çok kişi tarafından tercih ediliyor.

Çeşitli marketlerde satılan bu ürünün fiyatı kampanya olduğunda ciddi anlamda düşüyor. Bu nedenle kampanyalı dönemleri takip edebilirsiniz. Normal etiket fiyatı ise 250 gramı 30 lira civarında. Ancak kampanya dönemlerinde bu 22 liraya kadar bile düşebiliyor.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarıya Kaydır