Philips Lumea Prestige IPL Epilatör İncelemesi: En Az 10 Özellik!

Philips Lumea Prestige IPL incelemesi: Pandeminin hayatımıza soktuğu yeniliklerden biri de özellikle kadınları daha fazla ilgilendiren bir konu: evde epilasyon veya evde lazer epilasyon… Kuaförler ve güzellik merkezleri uzun süre kapalı kaldığı için özellikle kadınların pek çoğu tüm bakımını evde yapmak zorunda kaldı.

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili çözümlerinden biri olan epilasyon, pek çok farklı şekilde yapılabiliyor. Şu an için en popüler yöntem ise IPL epilasyon. IPL epilasyon nedir? IPL epilasyon aleti olan Philips Lumea Prestige IPL işe yarıyor mu? Hep beraber inceleyelim!

İnceleme

IPL epilasyon nedir?

‘Yoğun titreşimli/darbeli ışık/Yoğun ışık darbeleri’ anlamına gelen IPL, tüylerin büyüme döngüsünü yavaşlatarak yok olmalarını amaçlar. Makine ışığı foliküldeki melanine (cilde ve tüye rengini veren pigment) yönlendirerek köke zarar verir ve altı aya kadar yeniden büyüme döngüsünü bozar. Bu, ağda veya tıraş gibi yöntemlerden sonra 15 günde çıkan tüylerin, çıkma süresinin daha da uzamasını sağlar ve cildinizi tahriş etmez.

Tüm tüyler, aynı anda aynı doğrultuda uzamayacağı için hemen sonuç beklenmemelidir. Bu nedenle tüm tüylerin hepsinin çıkması için altı hafta boyunca 14 günde bir tüyleri kendi haline bırakmanız gerekir. Ayrıca, makinenin folikülünün düzgün bir şekilde çalışabilmesi için, başlamadan önce cildin temizlenmesi ve tamamen kuru olması gerekmektedir.

Philips Lumea Prestige IPL
Philips Lumea Prestige IPL

Philips Lumea Prestige IPL Ürün İncelemesi

Dokunduğunuz andan itibaren yüksek kalite hissi veren Philips Lumea Prestige, oldukça hafif bir makinedir. Kutu içerisinde makinenin kendisi, bir şarj aleti ve farklı vücut bölgelerine özel üç epilasyon başlık bulunmaktadır. Başlıklardan biri yüz, biri bacaklar, diğeri ise koltukaltı ve bikini bölgesi içindir. Ürün kutusunda ayrıca, tüm parçaları düzgün bir şekilde yerleştirebileceğiniz bir saklama çantası bulunmaktadır.

Philips Lumea Prestige IPL’de beş farklı ışık yoğunluğu mevcuttur. Hangisini seçmeniz gerektiği, tüylerinizin ve teninizin renginize bağlı olarak değişmektedir. Genel anlamda, cildiniz ne kadar açıksa ve tüy renginiz ne kadar koyuysa, ışık ayarı o kadar yüksek olmalıdır. Örneğin çok koyu renkli tüyleriniz ve soluk bir teniniz varsa en güçlü ışık modunu kullanmalısınız.

ürünü kullanmaya başlamadan evvel akıllı telefonunuza Lumea uygulamasını inmenizde fayda var. Bu uygulama, makineyi nasıl kullanmanız gerektiği konusunda size yol göstermekle kalmaz; aynı zamanda bir sonraki işlemin ne zaman yapılacağını hatırlatır ve sizin için en iyi ışık ayarını önerir.

Genel anlamda Philips Lumea Prestige IPL özellikleri şu şekilde sıralandırılabilir:

 • Üç uygulamadan sonra aylarca süren pürüzsüzlük
 • Hassas bölgelerde bile nazik ve etkili dokunuş
 • Uygulama sırasında kolayca erişim olanağı sağlayan kablosuz ve kablolu kullanım
 • 12 uygulamadan sonra bikini bölgesinde %64, bacaklarda ortalama %78, koltuk altlarında %65 tüy azalması
 • İstenmeyen atışları önler
 • Cildi UV ışınlarına karşı korur
 • 5 ışık enerjisi ayarı: Cilt tipinize göre ayarlanabilir
 • Cilt Tonu sensörü: Cilt tonunuzu algılar
 • İsteğe uygun ayarlama,
 • Entegre güvenlik sistemi
 • Entegre UV filtresi
 • Tüm dünyada 2 yıl garanti
 • Philips Lumea Prestige IPL güncel satış fiyatı 3500 ile 4000 TL arasında değişmektedir.

Dipnot: Philips Lumea Prestige IPL ile 3 uygulamadan sonra 55 kadının 27’sinde %92 veya üzeri sonuçlar alınmıştır.

Philips Lumea Prestige IPL
Philips Lumea Prestige IPL

Philips Lumea Prestige IPL Nasıl Kullanılmalı?

Epilasyon işleminin canınızı acıtacağından endişelenebilirsiniz; fakat tamamen ağrısız olduğunu söyleyebilirim. Belki koltukaltınızda hafif bir rahatsızlık oluşabilir ama hemen kaybolur.

Kullanışlı şekli sayesinde makineyi vücudunuzun her yerinde kolayca kullanabilirsiniz. Ayrıca hafif olduğu için kollarınızı ağrıtmayacaktır. Bacaklar, koltukaltı ve üst dudağınızı yaklaşık 20 dakikada bitirebilirsiniz, tüm vücut için 45 dk. – 1 saat harcamanız gerekebilir. Ki bu ağda veya normal epilasyon yapıldığında da geçerlidir.

Marka rehberliği, ilk seanstan sonra herhangi bir sonuç görmeyeceğinizi; ancak üçüncü seansta tüylerde %90’lık bir azalma görmeniz gerektiğini belirtmektedir. Gerçekten de durum aynen bu şekildedir. İlk seanstan sonra bir fark görmeniz neredeyse imkansız; fakat üçüncü kullanımdan sonra bacaklarınızdaki tüylerin bile neredeyse tamamına etki ettiğini görebilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey makineyi kullanırken, istediğiniz her bölgeye iyice ulaştığınızdan ve yeterli ışın darbesini verdiğinizden emin olmaktır. Eğer doğru tekniği uygulayabilirseniz yalnızca bacaklarınızda değil, kalan bölgelerinizde de başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Belki daha fazla epilasyon seansı gerektirebilir ama buna değer!

Philips Lumea Prestige IPL
Philips Lumea Prestige IPL

Sonuç

Philips Lumea Prestige IPL kullanırken sürece bağlı kalır ve talimatlara aynen uyarsanız, üç ay boyunca jilet çentikleri veya batık tüylerden arınmış ipeksi pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz. Tüy sorunuyla iki hafta da bir veya daha az bir süre yerine, 3 – 6 ayda bir uğraşma ayrıcalığı elde edebilirsiniz. Daha önce Philips Lumea Prestige IPL kullandıysanız, deneyimlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın!

İşte, dikkatinizi çekebilecek bazı içeriklerimiz:

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarıya Kaydır