En İyi Köpek Şampuanları

Hepimizin bildiği gibi evcil hayvanlarımızın da en az bizim kadar bakıma ihtiyaçları oluyor. Hem onların sağlığını korumak hem de bize karşı bir tehlike oluşturabilecek riskleri ortadan kaldırmak için temizlikleri konusunda dikkatli olmamız gerekiyor.

Daha önceki yazımda da ifade ettiğim üzere yıkama konusu köpek bakımında en çok özen gösterilmesi gereken noktalardan biri. Onlara zarar vermeden temizliklerini gerçekleştirmek için doğru malzemeleri almamız ve uygun yöntemleri uygulamamız gerekiyor.

Kediler her ne kadar sudan nefret etse de köpeklerde durum tamamen farklı olabiliyor. Bazı cinsler sudan fazla hoşlanmasa bile yapılan araştırmalar çoğu köpeğin suyu, yüzmeyi, yıkanmayı sevdiğini gösteriyor.

Bizim de bu süreci hem kendimiz hem de evcil dostumuz için daha eğlenceli hale getirmemiz gerekiyor. Tabi ki onları yıkarken kullanacağımız temizlik ürünleri bizim kendi malzemelerimiz gibi değil. Onların cilt yapılarına uygun olarak geliştirilen şampuanlardan temin etmemiz ve kullanım talimatlarına göre uygulama yapmamız gerekiyor.

Ben de bugünkü yazımda sizin için köpeklerin cildine iyi gelecek kaliteli şampuanları derlemek istedim. Detaylı olarak incelediğim alternatiflere göz atabilir ve küçük dostunuza uygun bir tercih yapabilirsiniz.

kopek nasil yikanir köpek 2 | Shuayip.com
Doğru Şampuanı Seçin

Köpekleri Mutlu Edecek Şampuan Önerileri

1. Beaphar Premium (Deri ve Tüy Sağlığını Koruyucu)

Bu ürün küçük dostunuzun cilt dokusunun zarar görmemesi için özel olarak üretilen bir içeriğe sahip. Onların vücut yapıları bizimkinden farklı olduğu için böyle bir ürün kullanmayı tercih edebilir, böylece deri ve tüy sağlıklarını koruyabilirsiniz.

Yaz döneminde daha sık yıkanan evcil dostunuzun uzun tüyleri varsa, cilt hassasiyeti yaşadığı dönemler oluyorsa ve tüylerinin parlak olmasını istiyorsanız Beaphar markası tam size göre. Çilek aromalı ve pH değeri tüy yapısına uygun bu ürünü evcil hayvanınıza çok iyi gelecek.

2. Green Fields Soothe Away Balm

Köpeklerin cildinde kuruma ve yıpranma gibi sıkıntılar oluşmaması için özel olarak üretilen bu ürün aynı zamanda onların vücut yapısına göre tasarlanmıştır.

Ter bezleri olmadığı için çok sık yıkanmaları halinde ciltlerinde döküntüler oluşabileceğini belirten ürün açıklamasında evcil dostunuzun ne sıklıkta yaşanması gerektiği ile ilgili de bilgi veriliyor.

Bu ürünü hassas ciltli hayvanlar için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca evcil dostunuzun kaşıntısı varsa yine bu ürünle yıkamanız cildini büyük oranda rahatlatacaktır.

3. Tropiclean Medicated Yulaf Ezmeli ve Çay Ağaçlı

Bu ürüne hem siz bayılacaksınız hem de evcil dostunuz çünkü içeriğindeki yulaf ezmesi ve çay ağacı nedeniyle oldukça güzel kokan, köpüren bir yapıya sahip. Yıkama sürecini eğlenceli bir oyuna dönüştürmenizi sağlayacak bu ürün konsantre olmadığı için seyreltmeden kullanabiliyorsunuz.

Suyun sıcaklığını uygun bir şekilde ayarladıktan sonra üründen küçük bir miktar alarak uygulayabilirsiniz. Banyo sonrasında evcil dostunuzun cildinin çok daha yumuşak olduğunu göreceksiniz. Son olarak da bu ürünün mantar oluşumuna engel olduğunu da hatırlatmakta yarar var.

Köpek şampuanı seçiminde dikkat edilecekler
Cildi Rahatlatan Formül

4. Biopetactive Natural Honey

Bu ürün doğal formülü sayesinde oldukça güvenilir bir içeriğe sahip diyebiliriz. Küçük dostunuzun yıkanırken daha fazla eğlenmesi için bu üründen bir miktar aldıktan sonra tüylerini köpürtüp ona masaj yaparak vücudunu temizleyebilirsiniz.

Ona böyle masaj yapmanız halinde kan dolaşımı da hızlanacak, tüm hücrelerine oksijen gidecek. Ayrıca eğer evcil dostunuz uzun tüylüyse bu ürünle yıkadıktan sonra tüylerinin çok daha kolay tarandığını da fark edeceksiniz.

5. Pippet

Bu ürün yüzde yüz probiyotik içerdiği için yıkama sırasında köpeğin vücuduna iki ya da üç kere uygulanabilir. Özellikle büyük ırklarda kullanım için uygun olan bu ürünü köpeğiniz daha fazla kirlendiği zamanlarda da uygulamayı tercih edebilirsiniz.

Onu yıkarken bütün vücudunun tamamen temizlendiğinden emin olun ve durulama işlemine özen göstermeyi de unutmayın. Bu ürünün bir diğer önemli özelliği de çocuklar açısından da tamamen güvenilir olması. Köpeğinizi çocuklarınızla birlikte yıkayacaksanız yine bu ürünü rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kopek nasil yikanir 4c97 köpek 3 | Shuayip.com
Yıkama İşini Oyuna Dönüştürün

6. Vital Veto (Arındırıcı)

Bu ürünü diğerlerinden ayıran en önemli özelliği içeriğindeki klorheksidin ve kekik özleri. Bu maddeler sayesinde köpeğin tüylerini tamamen temizliyor, arındırıyor ve aynı zamanda tüylerin yumuşacık olmasını sağlıyor.

Ayrıca köpeğin cildindeki bütün zararlı bakterileri öldürerek deri sağlığının korunmasına da yardımcı oluyor. Bu ürünü özellikle de yaz aylarında kullanmayı tercih edebilir, bit, pire ve kene gibi parazitlerin yarattığı olumsuz etkiden de kurtulabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarıya Kaydır